HomeTechnologie

Strona internetowa dotycząca polskiego wzornictwa z wyróżnieniem Site of The Day

Strona internetowa dotycząca polskiego wzornictwa z wyróżnieniem Site of The Day

Strona internetowa www.designguide.pl , multimedialny przewodnik po historii polskiego wzornictwa, otrzymała prestiżowe wyróżnienie Site of The Day przyznawane przez AWWWARDS.com. Tym samym zostanie opublikowana w katalogu 365 najlepszych stron na świecie w 2019 roku.

Za stworzenie strony internetowej odpowiada Instytut Adama Mickiewicza. Jak mówi Barbara Krzeska z instytutu, witryna kompleksowo opowiada o polskim wzornictwie. To pierwsza platforma internetowa gdzie zaprezentowana jest historia polskiego designu od początku XX wieku. “Mamy tam wzornictwu produktu, wzornictwo wnętrza ale także środki transportu od motocykli po okręty. To pełna historia ułożona chronologicznie w rozdziałach” – powiedziała Barbara Krzeska.

Jak mówi Barbara Krzeska, eksperci z AWWWARDS.com docenili między innymi nowoczesne rozwiązania wykorzystane przy tworzeniu strony o historii polskiego wzornictwa. “Mamy możliwość oglądania modeli 3D, mamy wirtualny spacer po Willi pod Jedlami gdzie możemy przybliżać i oddalać obiekty. Jest możliwość unikalnych doznań” – powiedziała Barbara Krzeska.
Strona internetowa desingguide.pl powstała w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

IAR/Lis/kry

COMMENTS