HomeWIELKA BRYTANIA

Strażniczka w więzieniu HMP Rye Hill nie zauważyła zmarłego przestępcy seksualnego

Strażniczka w więzieniu HMP Rye Hill nie zauważyła zmarłego przestępcy seksualnego

Strażniczka więzienia HMP Rye Hill została zwolniona, po tym jak nie zauważyła zmarłego przestępcy seksualnego, po otwarciu jego celi. Zwłoki odkryto dopiero pół godziny później.

Stephen Maddock (59l.), zmarł w swojej celi w HMP Rye Hill, 7 grudnia. Właśnie skończyło się dochodzenie w jego sprawie.

Z raportu wynika, że strażniczka otworzyła celę, ale nie sprawdziła nawet czy więzień jest w swojej celi. Oznacza to, że odnalezienie jego zwłok, zajęło funkcjonariuszom więziennym pół godziny.

Prisons and Probation Ombudsman (PPO), który zajmował się tą sprawą, podaje, że Maddock skazany był w 2015r. na 16 lat pozbawienia wolności. Był klinicznie otyły, miał cukrzycę i nadciśnienie, na które dostawał leki.

Gdy znaleziono zwłoki więźnia, wykazywały już stężenie pośmiertne, co oznacza, że nie żył już od jakiegoś czasu. Sekcja zwłok wykazała, że zmarł na zapalenie trzustki.

Przez to, że strażniczka nie zainteresowała się więźniem, została zwolniona ze swojego stanowiska. PPO podkreślił również w swoim raporcie żeby “cały personel miał świadomość co jest od nich wymagane, podczas kontroli cel i żeby personel stosował się do procedur.”

 

 

PS

 

COMMENTS