HomeUSABoston

Strażak zawieszony za wpis na temat osób uzależnionych

Strażak zawieszony za wpis na temat osób uzależnionych

Straż pożarna w Weymouth w Massachusetts zawiesiła na 90 dni strażaka, który opublikował na Facebooku kontrowersyjny wpis związany z naloksonem (znanym też jako Narcan) – lekiem, który używany jest do leczenia zatruć narkotykowych.

Służby ratunkowe od miesięcy zaopatrują się w nalokson, aby nieść pomoc osobom zmagającym się z powszechnym w mieście i całym Massachusetts problemem uzależnień. Mark Carron stwierdził tymczasem, że nalokson to “najgorszy narkotyk, jaki kiedykolwiek stworzono”. Argumentował, że “ci frajerzy wychodzą ze szpitala i po kilku godzinach znowu biorą”. Dodał: “skoro zażywasz, to powinieneś przegrywać”.

Wpis strażaka skrytykował sam burmistrz Weymouth. Szef lokalnej straży pożarnej stwierdził z kolei, że Carron “źle ocenił sytuację”.

W poniedziałek wieczorem niewielka grupa osób wyszła na ulicę, aby zaprotestować przeciwko decyzji o zawieszeniu. Uważają, że Carron powinien był zostać zwolniony. Nie wszyscy podzielają jednak tę opinię. Rozmówca FOX25 News stwierdził, że strażak zasługuje na drugą szansę. – Tak samo jak wszystkie te dzieciaki, które ją dostają dzięki naloksonowi – powiedział.

(jj)

COMMENTS