Strasburg po zamachu: 29-letni Cherif Chekatt “zneutralizowany”

Strasburg po zamachu: 29-letni Cherif Chekatt “zneutralizowany”

Policja prowadzi akcję w dzielnicy Strasburga, gdzie ostatnio widziano mężczyznę, który dokonał zamachu na jarmarku bożonarodzeniowym. Dziesiątki funkcjonariuszy odgrodziły obszar w dzielnicy Neudorf w południowej części miasta. Francuskie władze póki co nie potwierdzają informacji, iż zamachowiec został “zneutralizowany” czyli po prostu zabity…

Co się działo wcześniej?
Policjanci z bronią automatyczną, trzymając tarcze, przesuwają się w grupie, wchodząc do domów, na jednej z ulic stolicy Alzacji. Wiele pojazdów policyjnych ustawiono tak, by zablokować ruch uliczny. Przechodni i dziennikarzy policja wezwała do opuszczenia miejsca operacji. Portal Alsace.fr podaje, że policja w akcji używa drona. Maszyna lata nad domami. Z leżącej na terenie prowadzonej operacji szkoły rodzice nie mogą odebrać dzieci.
Według źródła policyjnego, operacja jest przeprowadzana w ramach dochodzenia, ale nie ma bezpośredniego celu aresztowania podejrzanego.
Policja przeszukała dziś także dom jednej z sióstr napastnika w Paryżu.
29-letni Cherif Chekatt długo pozostawał nieuchwytny. Szukało go na terytorium Francji ponad siedmiuset policjantów i żandarmów. Śledczy stawiali dwie hipotezy – albo ukrył się w kraju albo też przedostał przez Ren do Niemiec. Za napastnikiem wysłano listy gończe ujawniające jego imię, nazwisko, zdjęcie oraz krótki opis [Ma metr osiemdziesiąt wzrostu, jest szczupłej budowy ciała i ma bliznę na czole].

Według niepotwierdzonych informacji zamachowiec został zastrzelony przez policję. W areszcie przebywają jego rodzice i dwóch braci.

 

 

 

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/wcześn. & BMF TV & Le Figaro & Alsace.fr /jl/kano   +   inf. własneCOMMENTS

WORDPRESS: 0