HomePOLSKA

Strajk Przedsiębiorców w Warszawie. Właściciele firm z całej Polski protestują przeciw tarczy antykryzysowej

Strajk Przedsiębiorców w Warszawie. Właściciele firm z całej Polski protestują przeciw tarczy antykryzysowej

Strajk Przedsiębiorców, inicjatywa Pawła Tanajno przeciw tarczy antykryzysowej, zebrał się na Placu Teatralnym w Warszawie w południe we wtorek 31 marca. Właściciele firm protestowali w obronie miejsc pracy i przeciwko obecnemu kształtowi tzw. Tarczy Antykryzysowej. 

Strajk przedsiębiorców to inicjatywa zapoczątkowana przez byłego kandydata na prezydenta Warszawy, Pawła Tanajno. Ma ona na celu wypracowanie nowego modelu pomocy dla przedsiębiorców. Protestujący nie zgadzają się bowiem z rozwiązaniami, które zostały zaprezentowane w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. Z uwagi na ograniczenia w przemieszczaniu się związane z epidemią koronawirusa, protestujący poruszają się w samochodach. – Mamy kolumną, powoli, przesuwać się w kierunku Sejmu. Tam będziemy próbowali dotrzeć do premiera i porozmawiać na temat zmian – zapowiadał przed południem organizator protestu.

 

Strajk Przedsiębiorców nawołuje m.in. do zaprzestania płacenia danin publicznych, w tym składek na ZUS, podatków etc. – Najważniejsza rzecz to pokonać strach przed tym, czy jak nie będziemy płacić danin publicznych, to czy nas skarbówka i Mateusz [Morawiecki – przyp. red.] nie “dojadą” – mówi w swoim wystąpieniu lider strajku. Przed godziną 12:00 policja zaczęła blokować okolice Placu Teatralnego, grożąc kierowcom wystawieniem mandatu – Nie macie takiej wysokości mandatu, żeby nas dzisiaj przestraszyć – skomentował organizator strajku. Protestujący ruszyli następnie ulicą Marszałkowską w kierunku sejmu RP.

 

Paweł Tanajno jest lokalnym politykiem i działaczem samorządowym z Warszawy. Kilkukrotnie, bez powodzenia, startował w wyborach na prezydenta stolicy oraz prezydenta RP.

 

aip

COMMENTS