25 C
Chicago
niedziela, 16 czerwca, 2024

Strach przed premierą filmu „Joker”. Służby obawiają się masakry

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W stan gotowości postawieni policjanci, ochroniarze, a wojsko śle ostrzeżenia. Wszystko w obawie przez możliwą masakrą podczas premiery filmu „Joker”.

W Ameryce rośnie napięcie przed piątkową premierą filmu „Joker”. Policję postawiono w stan gotowości w obawie przed atakami, strzelaniną, czy nawet powtórką tragedii z Kolorado, gdzie szaleniec w 2012 roku zastrzelił na premierze „Batmana” kilkanaście osób.

Nowojorska policja rozmieści tajniaków i mundurowych przed kinami, do których nie wolno będzie wchodzić w kostiumach i maskach. Alarm ma obowiązywać od czwartkowego popołudnia. Policja w Los Angeles też wzmacnia patrole w rejonie kin w ten weekend.

– Departament Policji w Los Angeles jest świadomy obaw społecznych i znaczenia związanego z premierą Jokera”- brzmiało oświadczenie.

Do pomocy zaangażowało się wojsko i ochroniarze z kin, teatrów oraz dużych centrów rozrywkowych. Będzie kontrolowane wszystko, co wnoszą do kin widzowie. Ustawi się wykrywacze metalu.

Kilka dni temu armia amerykańska wysłała ostrzeżenie dla żołnierzy i ludzi różnych specjalności wojskowych, ostrzegając o groźbie strzelanin na pokazach Jokera. Napisano o tym, jak się wtedy zachować, jak się chronić i uciekać, ostrzegając jednocześnie, by nie wdawać się walkę z napastnikiem czy napastnikami.

W jednej z kolejnych notatek pracownicy zajmujący się sprawami kryminalnymi w wojsku napisali, że otrzymali „wiarygodne” informacje wywiadowcze od organów ścigania w Teksasie o niepokojących i specyficznych rozmowach na tzw. ciemnej stronie Internetu o „atakowaniu w kinach”.

Te środki bezpieczeństwa są po to, by zapobiec tragedii z kina Aurora w Kolorado w 2012, kiedy James Holmes zastrzelił 12 osób, a ponad 70 ranił na pokazie „The Dark Night Rises”, kolejnego filmu o Batmanie. Holmes, który odsiaduje 12 wyroków dożywocia, przedstawił się w czasie aresztowania jako… „Joker”.

W ubiegłym tygodniu rodzice niektórych ofiar tamtej tragedii napisali do producenta film, wytwórni Warner Bros list, w którym zwracali na groźne sceny przemocy, które mogą zainspirować szaleńców do naśladowania Holmesa, prosili też o w wsparcie projektów, zakładającego ograniczenie dostępu do broni.

Reakcji nie było, za to odtwórca głównej roli Joaquin Phoenix odrzucił obawy przed przemocą i zachęca do obejrzenia filmu. – To trudny obraz. W pewnym sensie dobrze, że ludzie reagują na to silnie- powiedział odtwórca głównej roli Joaquin Phoenix w listopadowym numerze Vanity Fair.

Film zachwycił wielu recenzentów, podobnie jak jury ostatniego festiwalu w Wenecji. Mówi się, że ma szansę sięgnąć po Oscara. Nie brakuje głosów, że jest tak brutalny, iż może w niektórych wyzwolić pokłady agresji, chęci zemsty.

Film jest studium, jak chory psychicznie mężczyzna w średnim wieku Arthur Fleck zostaje Jokerem. Pracuje jako klaun do wynajęcia, mieszka z matką w zaniedbanym mieszkaniu i od czasu do czasu melduje się pracownikowi socjalnemu. Jego jedyną radością jest oglądanie prowadzącego talk-show Murraya Franklina, granego przez Roberta De Niro. Widząc taką postać może zaboleć serce, bo otacza go świat pozbawiony empatii i miłości.

Red. Kazimierz Sikorski/PolskaPress AIP

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520