HomePOLSKA

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezydenta Warszawy

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezydenta Warszawy

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości składa do Prokuratury Krajowej zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Zawiadomienie dotyczy finansowania organizacji “Biennale Warszawa”. Zdaniem Stowarzyszenia, organizacja ta nawołuje do nienawiści, a pieniądze przeznacza na szkolenie między innymi anarchistów z tak zwanej Antify.

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz powiedział, że “Biennale Warszawa” ma rodowód komunistyczny. W zawiadomieniu powołał się na artykuły dotyczące propagowania faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego oraz przygotowania zamachu stanu.

“W tamtym roku pan Rafał Trzaskowski przekazał 3,6 miliona złotych na organizację Biennale Warszawa. Organizacja ta spożytkowała pieniądze na szkolenie między innymi anarchistów z Antify. To była zamknięte szkolenia z gimnastyki i taktyki ulicznej. Również prowadziła zajęcia z antykapitalizmu, mówiąc o tym, że własność prywatna jest złem, a własność wspólna dobrem. Są to ewidentne elementy potwierdzające komunistyczny rodowód tej organizacji”- mówił na konferencji zorganizowanej przed warszawskim Ratuszem.

Koordynator struktur Rot Marszu Niepodległości Mariusz Piotrowski powiedział, że pod koniec czerwca w centrum Warszawy pobity został wolontariusz fundacji Pro – Prawo do Życia. Jego zdaniem zrobiły to osoby związane ze środowiskiem LGBT. Piotrowski uważa, że państwo powinno sprawdzić, czy napastnicy nie byli szkoleni z programów, na które pieniądze przekazał Ratusz.

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości zwróciło uwagę, że bojówki Antify na zachodzie Europy i w Stanach Zjednoczonych doprowadzają do grabieży, rozbojów, pobić i obalania pomników. Zdaniem działaczy stowarzyszenia, “Biennale Warszawa” to element międzynarodówki komunistycznej, który ma zamiar zmienić siłą ustrój, także w Polsce.

 


IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Białek/i jf/w dyd

COMMENTS