HomeSport

Stoch: Cieszę się, że potrafię jeszcze zaskakiwać

Stoch: Cieszę się, że potrafię jeszcze zaskakiwać

W miniony weekend w Zakopanem rozegrane zostały zawody z cyklu Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. W sobotę w konkursie drużynowym Polacy zajęli drugie miejsce, a w niedzielę w rywalizacji indywidualnej zwyciężył Kamil Stoch, a drugi był Dawid Kubacki.

O zawodach w Zakopanem z Kamilem Stochem i Adamem Małyszem rozmawiał Jakub Niziński z Radio Kraków.
Stoch odniósł się do opinii, że jego zwycięstwo jest zaskoczeniem. “Cieszę się, że potrafię jeszcze zaskakiwać. Czułem się bardzo dobrze podczas całego weekendu. Przed zawodami byłem trochę niepewny i nie wiedziałem jak to będzie wyglądało. Przez ostatnie dwa miesiące bardzo ciężko pracowałem i dążyłem do takich skoków jak teraz. Wiem ile te ostatnie dni pokazały ile jeszcze ciężkiej pracy mnie czeka, żeby to wszystko wyglądało dobrze zimą.”
32-letni Stoch zdradził ile jeszcze brakuje mu do 100% formy? “Tego nigdy nie da się tak dokładnie określić w liczbach. Natomiast ja czuje, że mam jeszcze rezerwy w sobie i wiem, że te skoki mogą jeszcze lepiej wyglądać. Wydaje mi się, że to jest najważniejsze, żeby mieć takie uczucie, że można zrobić coś więcej.”
Adam Małysz, dyrektor Polskiego Związku Narciarskiego, przyznał, że jest zadowolony z przygotowań do sezonu zimowego. “Tak jak wszyscy powtarzamy, to są przygotowania do zimy. To co się stało potwierdza to, że ta praca idzie w bardzo dobrym kierunku. Oby podobnie było też w zimę. Wiemy jednak doskonale, że zima rządzi się swoimi prawami. Napawa nas to optymizmem, że ta praca jest dobra pomimo tego, że tak ciężko ostatnio trenowaliśmy.”
Małysz dodał, że dobra forma Japończyków, którzy wygrali konkurs drużynowy, nie musi dotrwać do zimy. “Ich najlepszego skoczka tutaj nie było, więc to wszystko może się jeszcze polepszyć. Jednak to jest tak, że nigdy nie możemy patrzeć na lato tak jak patrzymy na zimę. Jest to troszkę inne i trzeba poczekać na to co się będzie działo zimą.”
Dyrektor Małysz zdradził najbliższe plany polskich skoczków z reprezentacji A. “Teraz chłopaki są w ciężkim okresie przygotowania do sezonu zimowego. Obecnie po zawodach w Zakopanem mają urlopy. Później znów wracają do takiego cyklu intensywnych przygotowań. Prawdopodobnie wystartujemy jeszcze w ostatnich konkursach Letniego Grand Prix i to będzie ostatni krok przed zimą.”
Następne zawody z cyklu Letniego Grand Prix rozegrane zostaną w dniach 22-24 sierpnia w Hakubie w Japonii.

Redakcja Sportowa PR / J. Niziński – Radio Kraków / gn

COMMENTS