Stobnica: Uniwersytet Przyrodniczy sprzedał spółce budującej zamek Wilczy Park za blisko 700 tys. zł

Stobnica: Uniwersytet Przyrodniczy sprzedał spółce budującej zamek Wilczy Park za blisko 700 tys. zł

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu sprzedał spółce budującej zamek w Stobnicy działkę, na której znajdował się Wilczy Park. Cena transakcji wyniosła 691 tys. zł.

We wtorek jako pierwsi poinformowaliśmy, że Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu sprzedał rodzinie Nowaków lub firmom z nim związanym działkę, na której znajdował się Wilczy Park w Stobnicy. Uczelnia w mailu nadesłanym do naszej redakcji potwierdza te informacje, choć wcześniej nie chciała nam ujawnić szczegółów transakcji. – Senat Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w kwietniu 2014 roku podjął uchwałę o sprzedaży nieruchomości, położonej w Stobnicy o pow. 3,66 ha. Wartość rynkowa nieruchomości określona przez rzeczoznawcę majątkowego w operacie sporządzonym w czerwcu 2014 roku wynosiła 453 tys. zł – informuje Iwona Cieślik, rzecznik UP.

 

W marcu 2015 roku Uniwersytet Przyrodniczy ogłosił przetarg na sprzedaż przedmiotowej nieruchomości z ceną wywoławczą 900 tys. zł, jednak nieruchomość wówczas nie została sprzedana, ponieważ nie zgłosił się żaden oferent. Kolejny przetarg ogłoszono w czerwcu tego samego roku z ceną wywoławczą 690 tys. zł. – Również wówczas nie zgłosił się żaden oferent – tłumaczy rzecznik. W październiku 2015 r. został sporządzony nowy operat szacunkowy, wówczas wartość rynkowa działki wynosiła 511 tys. zł. Miesiąc później ogłoszono trzeci przetarg z ceną wywoławczą 550 tys. zł.

 

W odpowiedzi, jak informuje uczelnia, wpłynęły wtedy dwie oferty. – Najwyższą cenę w wysokości 691 tys. zł zaproponował Spółka D.J.T. Sp. z.o.o. pana Pawła Nowaka. W konsekwencji w kwietniu 2016 roku podpisana została ze spółką umowa sprzedaży – wyjaśnia Iwona Cieślik. Umowa sprzedaży została uwarunkowana bezpłatnym użyczeniem części nieruchomości na rzecz Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w celu kontynuowania działalności badawczo-edukacyjnej Stacji prowadzonej na tym terenie. Umowa użyczenia zawarta została na czas życia wilków. Przypomnijmy, że obecnie w dawnym Wilczym Parku pozostał już tylko jeden wilk.

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0