HomeWielkopolskie

Stobnica: Na terenie budowy mogą być łamane przepisy BHP? Tak twierdzi minister na podstawie… zdjęć lotniczych

Stobnica: Na terenie budowy mogą być łamane przepisy BHP? Tak twierdzi minister na podstawie… zdjęć lotniczych

Wiceminister środowiska Sławomir Mazurek powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że na terenie kontrowersyjnej budowy w Stobnicy mogą być łamane przepisy BHP. Na nieprawidłowości w organizacji pracy wskazują zdjęcia na Geoportalu. 

“Na terenie budowy nie do końca przestrzegane są przepisy BHP, mam nadzieję, że inne stosowne organy to zbadają” – powiedział wiceminister. “Zdjęcia na Geoportalu przedstawiają niewystarczające zabezpieczenia niektórych miejsc, które mogą grozić wypadkiem” – dodał Sławomir Mazurek.
Takim informacjom zaprzecza Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Obornikach. Danuta Wojtkowiak powiedziała IAR, że podczas ostatniej kontroli, która odbyła się w tym tygodniu, “nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości, jeżeli chodzi o przestrzeganie przepisów BHP”. “To jest wzorcowa budowa, a organizacja pracy i bezpieczeństwo prowadzone są z należytą starannością” – podkreśliła Danuta Wojtkowiak.
Budowie 15-piętrowego gmachu w Stobnicy, w objętej programem Natura 2000 Puszczy Noteckiej, przyglądają się agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego, a także prokuratura w Obornikach. Zawiadomienie do prokuratury wzniósł minister środowiska Henryk Kowalczyk.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/M.Szulborska/Siekaj

COMMENTS