"> Stars and Stripes - gazeta dla amerykańskich żołnierzy drukowana jest w ...Bydgoszczy - wiadomosci.com

Stars and Stripes – gazeta dla amerykańskich żołnierzy drukowana jest w …Bydgoszczy

Stars and Stripes – gazeta dla amerykańskich żołnierzy drukowana jest w …Bydgoszczy

Powiązane z Pentagonem pismo drukowane jest w Bydgoszczy. To, o czym piszą amerykańscy dziennikarze, śledzą pilnie żołnierze U.S. Army, a także lokalni dziennikarze i politycy.

Gazeta Stars and Stripes (dosłownie gwiazdy i paski, czyli elementy flagi USA), bo tak się nazywa pismo, ukazuje się w trzech wersjach – w tym dla Europy, Środkowego Wschodu i Azji Wschodniej. Żołnierze stacjonujący w Polsce otrzymują gazetę wydrukowaną w Bydgoszczy, w drukarni Polska Press Grupy na Osowej Górze. Co ciekawe, pismo ukazuje się siedem razy w tygodniu, także w niedzielę, ma formę tabloidową. Na ostatniej stronie żołnierze nie zobaczą jednak, jak to bywa w niektórych tabloidach, pięknych kobiet, a poczytają o sporcie, ostatnio – głównie o koszykówce, ale sporo miejsca poświęca się także tenisowi na Wimbledonie. Amerykańscy żołnierze mogli w ostatnich wydaniach śledzić wydarzenia polityczne, o których mówił cały świat – przekroczenie po raz pierwszy w historii granicy Korei Północnej przez amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa.

Polityka, sport i pogoda

W gazecie można również znaleźć stałe rubryki na opinie, komentarze i analizy. Sporo miejsca redakcja poświęca biznesowi, a także… pogodzie. Nie brakuje tego, co czytelnicy każdej z gazet bardzo lubią – krzyżówek, szarad, a także historii obrazkowych. Siedziba redakcji mieści się w Waszyngtonie, zatrudnieni są w niej także cywilni reporterzy. Choć formalnie pismo autoryzowane jest przez amerykański Kongres i Departament Obrony, to publikuje niezależne informacje i newsy nie tylko z życia armii i z zakresu polityki.

Stars and Stripes od lat

Informacje w powiązanym z Pentagonem S&S pilnie śledzą nie tylko amerykańscy żołnierze, ale również dziennikarze innych mediów, piszących o szeroko pojętej wojskowości. To na gazetę powoływała się „Rzeczpospolita”, pisząc o Forcie Trump, który miałby powstać w Polsce. To także Stars and Stripes doniosło o poważnym „zgrzycie”, gdy ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher złożyła społeczności żydowskiej życzenia z okazji Pesach, co spotkało się z komentarzami w naszym kraju. Pismo ma ogromną historię, sięgającą czasów pierwszej wojny światowej. Jedną z najbardziej znanych okładek S&S była ta informująca o śmierci Adolfa Hitlera w 1945 roku.

Red. AIPCOMMENTS

WORDPRESS: 0