"> Stany Zjednoczone opuszczają amerykańską flagę na znak żałoby - wiadomosci.com

Stany Zjednoczone opuszczają amerykańską flagę na znak żałoby

Stany Zjednoczone opuszczają amerykańską flagę na znak żałoby

W hołdzie ofiarom zamachów w Paryżu prezydent Barack Obama nakazał opuszczenie amerykańskich flag do połowy masztów. W specjalnej deklaracji Obama podkreślił, że Stany Zjednoczone i ich sojusznicy nie ulegną strachowi przed terroryzmem.
Barack Obama polecił opuszczenie flag do połowy masztów na Białym Domu, budynkach i terenach publicznych, amerykańskich bazach wojskowych oraz okrętach Marynarki Wojennej. Rozporządzenie dotyczy także placówek dyplomatycznych USA na całym świecie. Flagi pozostaną opuszczone do zachodu słońca w środę 19 listopada.
Obama podkreślił, że Amerykanie stoją ramię w ramię z narodem francuskim. Powtórzył, że zamachy w Paryżu są atakiem na całą ludzkość i uniwersalne wartości – wolność, równość i braterstwo. W deklaracji Obama użył francuskich określeń: liberté, égalité, fraternité.
“Stany Zjednoczone i nasi sojusznicy nie poddadzą się strachowi, nie dadzą się podzielić i nie zmienią sposobu życia” – stwierdził amerykański prezydent i zapowiedział, że zrobi wszystko by odpowiedzialnym za ataki została wymierzona sprawiedliwość.

obamatekstCOMMENTS

WORDPRESS: 0