"> Stan byłego prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego jest stabilny. We wtorek przysłuchania - wiadomosci.com

Stan byłego prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego jest stabilny. We wtorek przysłuchania

Stan byłego prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego jest stabilny. We wtorek przysłuchania

Jak informują lekarze, stan Wojciecha Kudelskiego jest stabilny. Były prezydent Siedlec, a aktualnie radny PiS w sejmiku województwa mazowieckiego, został w poniedziałek rano ugodzony nożem, przeszedł operację. 38-letniego napastnika zatrzymano po kilku godzinach. Dziś ma zostać przesłuchany zarówno Kudelski jak i nożownik.

– Pacjent został wyprowadzony z fazy wstrząsu – powiedział we wtorek rano zastępca dyrektora wojewódzkiego w Siedlcach Mariusz Mioduski. Wojciech Kudelski nie może na razie się samodzielnie poruszać. Dziś ma zostać przeniesiony na oddział chirurgii. – Jego stan możemy określić jako stabilny. Pacjent całą noc przebywał na sali pooperacyjnej na centralnym bloku operacyjnym, nad ranem czuł się dużo lepiej, jego stan możemy określić jako stabilny – relacjonował lekarz, zaznaczając przy tym, że to dopiero początek leczenia. Prokuratorzy chcą go dziś przesłuchać.

 

Również we wtorek, ok. godz. 15, ma zostać przesłuchany 38-letni Dejan S., który dokonał ataku. O motywy działania sprawcy był pytany w TVP1 minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński. – Wszystko na to wskazuje, że doszło tam do jakichś emocji związanych z mieszkaniem, z kamienicą, w której sprawca miał mieszkać i winił za jakieś niekoniecznie atrakcyjne z jego punktu widzenia rozstrzygnięcie urzędnicze prezydenta Wojciecha Kudelskiego – przyznał Brudziński.

 

JOL aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0