HomePOLSKA

Stacje Statoil zaczną znikać z Polski

Stacje Statoil zaczną znikać z Polski

Od maja 2017 roku stacje Statoil zaczną znikać z Polski.

Statoil Fuel & Retail Polska działa w Polsce od 1992 roku. Posiada sieć 357 stacji paliw. Oprócz Polski swoje interesy prowadzi w Norwegii, Szwecji, Danii, Estonii, Rosji, na Litwie i na Łotwie. Jest częścią kanadyjskiej spółki Alimentation Couche-Tard (ACT), giganta handlu detalicznego z obszaru convenience.
We wrześniu 2015 roku ACT ogłosiło konsolidacje swoich marek: Mac’s, Circle K, Kangaroo Express oraz właśnie Statoil. Wszystkie przejdą do jednej, globalnej marki Circle K. Dlaczego akurat Circle K.? W komunikacie prasowym Statoil czytamy: Circle K jest największą i najbardziej międzynarodową marką firmy Couche-Tard. Widnieje dziś na tysiącach sklepów i stacji paliw w 14 krajach na świecie i jest najlepiej pozycjonowaną marką grupy Couche-Tard do wejścia na nowe rynki. Przyjęcie jednej globalnej marki dla działalności convenience i paliwowej firmy wzmocni jej postrzeganie wśród klientów; pomoże też wzmocnić kulturę efektywności operacyjnej w ramach całej grupy, która dziś liczy blisko 15.000 sklepów typu convenience i stacji paliw oraz zatrudnia ponad 100.000 pracowników. Spółka zapewnia ponadto, że zmiana nazwy nie będzie miała wpływu na obowiązujące umowy z klientami, partnerami, czy dostawcami firmy.
– Rebranding marki Statoil w Circle K Polska rozpocznie się w połowie maja 2017 roku i potrwa około roku – mówi rzeczniczka prasowa Circle K Polska Krystyna Antoniewicz-Sas. – Odbywa się on pod hasłem “Nowa nazwa, ci sami ludzie”. Będziemy kontynuować tradycje Statoil i utrzymywać wysoką jakość paliw na naszych stacjach. Kiedy metamorfozę przejdzie stacja Statoil w Ostrołęce? – Na razie jest za wcześnie, aby podać konkretny termin – odpowiada pani rzecznik. – Będziemy jednak informować o tym na bieżąco.

red (aip), Fot. aipCOMMENTS