HomeWIELKA BRYTANIA

Sprzedaż prezerwatyw Durex wzrosła kiedy zmniejszono obostrzenia

Sprzedaż prezerwatyw Durex wzrosła kiedy zmniejszono obostrzenia

Reckitt Benckiser donosi, że sprzedaż prezerwatyw Durex wzrosła o 10% po tym jak w lato zmniejszono obostrzenia na terenie kraju.

Zakończenie narodowej kwarantanny spowodowało wzrost letniej miłości na terenie Wielkiej Brytanii, donosi lider na rynku antykoncepcji – Durex.

Sprzedaż prezerwatyw tej marki wzrosła o 10% w letnich miesiącach, po zluzowaniu obostrzeń związanych z COVID-19. Zmiejszony dystans społeczny pozwoliło to ludziom, na powrót do życia erotycznego.

Podczas wiosny, kiedy wprowadzono pierwsze obostrzenia, właściciel marki Durex – Reckit Benckiser, ogłosił duży spadek sprzedaży. Jak donosi firma, n arodowa kwarantanna “odbiła się negatywnie na okazjach do zbliżeń intymnych”, wśród singli. Sprzedaż spadła, ponieważ ta forma antykoncepcji jest dużo mniej popularna wśród par, które są ze sobą na stałe.

Laxman Narasimhan, prezes Reckit Benckiser, powiedział, że po “pierwszej połowie roku, która stanowiła pewne wyzwanie [dla firmy], zluzowanie obostrzeń i dystansu społecznego spowodowało wzrost zapotrzebowania na produkty naszej firmy, w tym marki Durex, która odnotowała dwu-liczbowy wzrost w dochodach.”

Firma oczywiście odnotowuje też ogromny wzrost dochodów z takich marek jak Cilit, Dettol czy Lysol. W okresie “wzmożonej czystości” wśród społeczeństwa, czy to narzuconej przez przepisy, czy spowodowanej strachem oraz wzrostem świadomości wśród obywateli, sprzedaż takich produktów osiąga rekordowe wyniki. W przypadku samego tylko Dettolu, zapotrzebowanie wzrosło o 50%.

Z drugiej strony, spadek liczby narodzin, negatywnie odbił się na sprzedaży takich produktów jak np. mleko modyfikowane.

Łącznie dochody Reckitt Benckiser wzrosły łącznie o 13%, podnosząc wartość akcji firmy o 1%.

 

 

PS

COMMENTS