HomeUSA

Sprawiedliwość dla 5-letniego Cannona zastrzelonego przez Afroamerykanina

Sprawiedliwość dla 5-letniego Cannona zastrzelonego przez Afroamerykanina

5-letni Cannon Hinnant w niedzielne popołudnie jeździł na rowerku, gdy nagle podbiegł do niego młody mężczyzna, przyłożył mu broń do skroni i strzelił, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia. Chłopiec mimo natychmiastowej pomocy, zmarł w szpitalu. Rodzice domagają się sprawiedliwości.

Niedzielne popołudnie, 5-letni Cannon Hinnant w najlepsze spędza czas na podwórku i pomyka na rowerze. W poniedziałek miał iść po raz pierwszy do przedszkola. Nagle do chłopca podbiega 25-letni Darius Nathaniel Sessoms, wyciąga broń i strzela prosto w głowę chłopczyka i ucieka. Do chłopca podbiegają świadkowie, zawiadamiają policję, która niemal w mgnieniu oka przybywa na miejsce zdarzenia przy 5100 Archers Road w Wilson (Karolina Północna). Dziecko trafia do szpitala Wilson Medical Center, gdzie zmarło. Świadkami całego zdarzenia były dwie siostry chłopca – 8 i 7-letnie dziewczynki, a także sąsiedzi.

Doris Lybrand, która była świadkiem strzelaniny, powiedziała, że napastnik Sessoms podbiegł do chłopca, przyłożył pistolet do jego głowy i strzelił i pobiegł z powrotem do swojego domu. „Moja pierwsza reakcja była taka, że dzieci po prostu bawią się” – powiedziała Lybrand. „Przez chwilę pomyślałem – To nie może być prawdą. Przecież ludzie nie biegają po ulicy i nie zabijają dzieci”. Z powagi sytuacji zdała sobie dopiero sprawę, jak zobaczyła reakcję ojca Cannona na strzelaninę, szybko weszła do domu, zamknęła drzwi i zadzwoniła pod numer 911.

Policja z Wilson zidentyfikowała domniemanego strzelca jako 25-letniego Dariusa N. Sessomsa i w poniedziałek podała do informacji publicznej wiadomość, że został on aresztowany i znajduje się w areszcie funkcjonariuszy Departamentu Policji Wilson. Sessoms był już wcześniej karany, między innymi za kradzież broni palnej w powiecie Wilson w marcu 2016 r., wykroczenia związane z posiadaniem niedozwolonych substancji i posiadanie marihuany. Dariusowi Sessoms został postawiony zarzut morderstwa pierwszego stopnia. Sąd nie wyznaczył kaucji, a więc Sessoms nie wyjdzie na wolność za poświadczeniem i w więzieniu poczeka na proces. Wciąż nie są znane żadne szczegóły dotyczące możliwego motywu strzelaniny, ale policja twierdzi, że nie był to przypadek.

Chłopiec miał rozpocząć przedszkole w poniedziałek. „Był po prostu kochającym dzieckiem” – powiedziała matka chłopca Bonny Waddell. „Miał największe serce. To druzgocące. Nikt nie powinien nigdy musieć pochować swojego dziecka. Żadna matka nie powinna przez to przechodzić ”. Dziś (czwartek) ma odbyć się pogrzeb chłopca, a jutro czuwanie przy świecach, które zaplanowano na 8 wieczorem na schodach Wilson County Courthouse przy 115 Nash Street w Wilson. Matka Cannona Hinnant opublikowała w mediach społecznościowych komunikat, w którym prosi, aby jak najwięcej osób pojawiło się na czuwaniu, aby okazać miłość do Cannona. „Chcę, żeby wszyscy pojawili się dla mojego dziecka, jeśli mnie kochasz i masz w ogóle serce lub kochasz moje dziecko, pokaż się” – napisała.

Na stronie GoFundme zostało otwarte konto, na które można wpłacać pieniądze dla rodziny, której trudno pogodzić się ze śmiercią 5-letniego Cannona. Matka chłopca zapowiedziała, że nie spocznie, dopóki nie zostanie ukarany morderca jej synka. Publicznie zaapelowała o sprawiedliwość dla jej dziecka.

 

MS

COMMENTS