HomeUSAChicago

Sprawca ataku na chicagowskich policjantów w kwietniu wyszedł z więzienia

Sprawca ataku na chicagowskich policjantów w kwietniu wyszedł z więzienia

25-letni mężczyzna, który postrzelił w czwartek trzech policjantów został w kwietniu przedterminowo zwolniony z więzienia. Odbywał tam karę za przestępstwa z użyciem broni.

 

„Lovelle Jordan opuścił zakład karny na podstawie prawa stanowego. Departament penitencjarny Illinois ani dyrekcja więzienia nie wnioskowała o zwolnienie. Była to decyzja sądu” –czytamy w oświadczeniu wydanym przez stanową komisję weryfikacyjną ds. więziennictwa. Z kolei biuro prasowe departamentu penitencjarnego zaznaczyło, że wyjście na wolność Jordana nie było podyktowane pandemią koronawirusa.

Policjanci aresztowali w czwartek 25-latka po tym jak zauważyli, że wsiada on do skradzionego samochodu Porsche. Mimo, że ręce miał skute z tył kajdankami i znajdował się w radiowozie sięgnął po broń a następnie postrzelił 3 policjantów. Do zdarzenia doszło przed komendą policji.

W sprawie prowadzone jest dochodzenie. Ma ono ustalić między innymi dlaczego policjanci nie zauważyli, że aresztowany mężczyzna ma broń. Lowelle Jordan usłyszał już kilka zarzutów w tym sześć próby morderstwa pierwszego stopnia, posiadania niedozwolonej substancji i bezprawnego użycia broni.

 

BK

COMMENTS