Sprawa Ewy Tylman: Jest wyrok sądu! Adam Z. uniewinniony od zarzutu zabójstwa!

Sprawa Ewy Tylman: Jest wyrok sądu! Adam Z. uniewinniony od zarzutu zabójstwa!

Adam Z., który był oskarżony o zabójstwo Ewy Tylman, został uniewinniony przez poznański sąd. Wyrok zapadł w środę.

Przypomnijmy, że Ewa Tylman zaginęła w nocy z 22 na 23 listopada 2015 roku. Już kilka dni po jej zaginięciu Adam Z. został zatrzymany przez policję i usłyszał zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym. Mężczyzna szybko trafił także do aresztu, gdzie spędził kolejne miesiące.

 

W lipcu 2016 roku ciało Ewy zostało odnalezione w Warcie na wysokości Czerwonaka. A jeszcze pod koniec 2016 roku prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Adamowi Z. Jego proces rozpoczął się w styczniu 2017 roku. Sprawa budziła tak wielkie zainteresowanie, że na rozpoczęcie procesu konieczne stało się wprowadzenie przepustek niezbędnych do wejścia na salę sądową. Wszystkie rozeszły się już… pierwszego dnia.

 

Adam Z. od początku procesu trzymał się wersji, że nie pamięta, co wydarzyło się tragicznej nocy. Już na jednej z pierwszych rozpraw sąd poinformował, że możliwa jest zmiana kwalifikacji prawnej czynu. Niedługo potem Adam Z. został wypuszczony z aresztu. Do ostatniej rozprawy doszło w ubiegłym tygodniu. Wtedy to wygłoszono mowy końcowe.

 

Prokuratura przekonywała, że mężczyzna jest winny zarzucanego mu przestępstwa i domagała się kary 15 lat więzienia oraz 100 tys. zł nawiązki dla rodziny Ewy. O winie Adama Z. przekonywali także pełnomocnicy rodziny Ewy Tylman.

 

Zupełnie odmienne stanowisko prezentował obrońca Adama Z., który przekonywał, że nie ma żadnych jednoznacznych dowodów na to, że mężczyzna przyczynił się do śmierci Ewy. W środę sąd ogłosił wyrok uznając, że Adam Z. jest niewinny i nie dopuścił się zabójstwa z zamiarem ewentualnym Ewy Tylman.

 

Norbert Kowalski aip


COMMENTS

WORDPRESS: 0