"> Spotkanie Trump-Putin jeszcze w tym tygodniu - wiadomosci.com

Spotkanie Trump-Putin jeszcze w tym tygodniu

Spotkanie Trump-Putin jeszcze w tym tygodniu

W tym tygodniu planowane jest spotkanie prezydentów Rosji i Stanów Zjednoczonych. Kreml potwierdził, że Władimir Putin i Donald Trump spotkają się w Osace na marginesie szczytu grupy G-20. 

Według radia Echo Moskwy, przywódcy Rosji i Stanów Zjednoczonych zamierzają porozmawiać w cztery oczy o stosunkach dwustronnych. Władimir Putin i Donald Trump omówią także najważniejsze kwestie związane z kryzysowymi sytuacjami wokół Iranu, Syrii, Ukrainy, Korei Północnej i Ukrainy. Spotkanie planowane jest od dawna. Wolę podjęcia rozmów wyraziły zarówno Waszyngton, jak i Moskwa. Przywódcy obu krajów chcą także poruszyć kwestię wznowienia obowiązywania układu rozbrojeniowego o zakazie produkcji rakiet średniego i pośredniego zasięgu.
Ostatni raz Putin i Trump rozmawiali w ubiegłym roku. Radio Echo Moskwy przypomniało, że amerykański prezydent zrezygnował wtedy z dłuższego spotkania w proteście przeciwko agresji rosyjskich służb granicznych wobec trzech jednostek ukraińskiej marynarki wojennej i zatrzymaniu przez Rosję 24 ukraińskich marynarzy.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/mtCOMMENTS

WORDPRESS: 0