HomePOLSKA

Spotkanie modlitewne „Polska pod Krzyżem”. „To była potężna i piękna manifestacja wiary”

Spotkanie modlitewne „Polska pod Krzyżem”. „To była potężna i piękna manifestacja wiary”

Zakończyło się spotkanie modlitewne „Polska pod Krzyżem”. We wspólnej modlitwie na lotnisku w Kruszynie we Włocławku uczestniczyło ponad 60 tysięcy osób z całej Polski.

Biskup Wiesław Mering, ordynariusz włocławski powiedział Polskiemu Radiu, że tak liczne zgromadzenie pokazuje moc wiary Polaków. „To była potężna i piękna manifestacja wiary” – podsumował. Biskup podkreślił, że przyjechali ludzie, dla których cywilizacja chrześcijańska i Europa „w dobrym, starym, klasycznym rozumieniu” jest bliska. W jego opinii do Włocławka przyjechali ludzie zatroskani o ojczyznę, którzy chcieli zawierzyć ją i kontynent europejski “komuś kogo uznają za swojego pana i władcę, czyli Jezusowi”
Biskup Mering podkreślił, że nabożeństwo „Polska pod Krzyżem” było budującym przeżyciem duchowym. „Zawsze takie zgromadzenie działa w dwie strony: pobożność jednych budzi pobożność innych” – powiedział. Dodał, że jest „ogromne wzbogacony” spotkaniem licznej wspólnoty świeckich ludzi, „dla których w dalszym ciągu, większej wartości od Boga i chrześcijaństwa w życiu społecznym nie ma”
Wydarzenie patronatem medialnym objęło Polskie Radio. Dziś materiały podsumowujące spotkanie modlitewne pojawią się w audycji „Familijna Jedynka” oraz w „Muzycznych rozmowach” w radiowej Trójce. Specjalny serwis przygotował portal polskieradio24.pl

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/M.Jędrzejczyk/to/

COMMENTS