Spotkanie Młodych Lednica. Pląsy prezydenta hitem internetu

Spotkanie Młodych Lednica. Pląsy prezydenta hitem internetu

Nad jeziorem Lednica odbyło się 22. Spotkanie Młodych.

Człowiek jest w centrum zainteresowania Boga – mówił arcybiskup Grzegorz Ryś. Metropolita łódzki w homilii podczas mszy świętej. Mówiąc do uczestników arcybiskup podkreślił, że Chrystus nie zebrał ich w tym miejscu, aby powiedzieć “Patrzcie, jestem”. Wyjaśnił, że Jezus mówi “Jestem dla ciebie, jestem przy tobie, jestem skupiony na tobie” – podkreślił metropolita łódzki. Pisał o tym w swojej pierwszej encyklice święty Jan Paweł II, że drogą Kościoła jest człowiek – przypomniał.

W wydarzeniu uczestniczył także prezydent Andrzej Duda, który podarował młodym polskie flagi. Prezydent przemawiając do młodych ludzi apelował o to, aby flagi zabrali ze sobą, szanowali je i eksponowali w ważnych momentach dla naszego kraju.

Andrzej Duda powiedział także, że wiara chrześcijańska zbudowała polską tradycję, dzięki której Polska istnieje jako państwo. Prezydent podkreślił, że Polacy wielokrotnie w swojej bronili wiary, na przykład pod Wiedniem i i pod Warszawą w 1920 roku, kiedy nasi przodkowie zatrzymali nawałę bolszewicką. Prezydent dodał, że biało-czerwone barwy należy szanować, bo za nie nasi przodkowie przelewali krew.

Andrzej Duda oddał hołd przed głazem upamiętniającym początki polskiej państwowości. Przy grobie założyciela lednickich spotkań, dominikanina ojca Jana Góry, prezydent złożył biało-czerwoną wiązankę kwiatów.

 

Prezydent podziękował za Spotkanie Młodych Lednica. We wpisie w serwisie twitter, Andrzej Duda, który wczoraj gościł wśród zgromadzonej młodzieży, napisał: “Z całego serca dziękuję Organizatorom XXII Spotkania Młodych Lednica 2000 i przybyłej do Lednickich Pól naszej Młodzieży za stworzenie wspaniałej atmosfery pełnej radości, przyjaźni, modlitwy i zabawy. JEST MOC!”

Przejście o północy przez Bramę- Rybę, Bramę Trzeciego Tysiąclecia, zakończyło 22. Spotkanie Młodych na Polach Lednickich. Uczestniczyło w nim około osiemdziesięciu pięciu tysięcy osób.

Od wczoraj Internet podbija nagranie, na którym widać tańczącego Andrzeja Dudę. Prezydent wraz z uczestnikami Spotkania Młodych zatańczył w rytm znanej pieśni “Tak, tak Panie”.

 

 

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/wcześn./dwi/łp + oprac. własneCOMMENTS

WORDPRESS: 0