Spotkanie Matteo Salviniego z Jarosławem Kaczyńskim będzie dotyczyło “spraw ważnych” dla Polski i Włoch

Spotkanie Matteo Salviniego z Jarosławem Kaczyńskim będzie dotyczyło “spraw ważnych” dla Polski i Włoch

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek powiedziała, że spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z Matteo Salvinim – wicepremierem i ministrem spraw wewnętrznych Włoch będzie dotyczyło spraw ważnych dla obu krajów.

Beatę Mazurek pytano w Sejmie, czy rozmowy będą dotyczyły sojuszu z ugrupowaniem włoskiego polityka. Rzeczniczka odpowiedziała, że nie ma agendy tematów i “każdy z panów o czym będzie chciał rozmawiać, o tym będzie rozmawiał”. Nie jest planowana wspólna konferencja prasowa.

Beata Mazurek zwróciła uwagę, że poglądy Matteo Salviniego – eurosceptycyzm i sympatie prorosyjskie – nie przeszkodziły przywódcom innych państw w kontaktach z nim i nie wywołały tak “histerycznych reakcji” niektórych dziennikarzy i opozycji.

“Jarosław Kaczyński jest szefem zwycięskiej partii, która ma swój rząd i będzie się spotykał z tym, z kim zechce się spotykać” – powiedziała rzeczniczka PiS.
Matteo Salvini przybył z jednodniową wizytę do Warszawy na zaproszenie ministra spraw wewnętrznych Joachima Brudzińskiego. Obaj politycy rozmawiali już dzisiaj o współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa i o zagrożeniach Unii Europejskiej.

 


 

Wicepremier Włoch Matteo Salvini powiedział, że chce utrzymać dobre związki historyczne, kulturalne i gospodarcze z Polską. Podczas wspólnej konferencji z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachimem Brudzińskim, polityk podkreślił, że Polskę i Włochy łączą wspólne wartości.

“Chcemy działać na rzecz takiej Europy, która się będzie zmieniała” – podkreślił Matteo Salvini. “Zgadzam się z polskimi kolegami, że jest potrzeba, żebyśmy przyspieszyli proces deportacji, który w tej chwili już trwa w Europie” – zaznaczył wicepremier Włoch.

Głównym punktem dzisiejszej wizyty Matteo Salviniego w Polsce jest spotkanie z prezesem PiS, Jarosławem Kaczyńskim. Spotkanie planowane jest na popołudnie.

IAR/sp /dw

IAR/I.Szczęsna/dwCOMMENTS

WORDPRESS: 0