Spotkanie Duda-Kaczyński: Prezydent przedstawił na piśmie uwagi do poprawek PiS do ustaw reformujących sądownictwo

Spotkanie Duda-Kaczyński: Prezydent przedstawił na piśmie uwagi do poprawek PiS do ustaw reformujących sądownictwo

Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim przedstawił na piśmie swoje uwagi do poprawek Prawa i Sprawiedliwości do prezydenckich ustaw o Sadzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Jak poinformował rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński po rozmowie polityków w Belwederze, “do niektórych poprawek zgłoszonych przez PiS prezydent ma bardzo poważne zastrzeżenia, co do innych zastrzeżeń nie ma”. “Jest chęć i wola obu stron do osiągnięcia kompromisu”- oświadczył Krzysztof Łapiński. 

Zapowiedział też, że dyskusja o poprawkach odbędzie się na kolejnym spotkaniu polityków. Powiedział też, że spotkanie przebiegło w dobrej atmosferze.
Treść poprawek nie została ujawniona. Prezydent otrzymaj je w ubiegłym tygodniu.
Była to czwarta rozmowa prezydenta Andrzeja Dudy i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w ostatnich tygodniach, poświęcona reformie sądownictwa. 6 października, w czasie ostatniej z nich, Jarosław Kaczyński przedstawił poprawki, jakie klub PiS chce zaproponować do projektów ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa przygotowanych przez prezydenta.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/A.Drążkiewicz/dydCOMMENTS

WORDPRESS: 0