9.4 C
Chicago
piątek, 19 kwietnia, 2024

Spotkanie z Anną Marią Anders na Greenpoincie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Instytut Piłsudskiego we współpracy z Kongresem Polonii Amerykańskiej – Wydział Long Island zaprasza 1 kwietnia (piątek) o godz. 18:00 na spotkanie z Anną Marią Anders, córką legendarnego gen. Władysława Andersa, która opowie o swoim życiu na emigracji i związkach z Polską.

Anna Maria Anders – od 2016 przewodnicząca Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa oraz sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik prezesa Rady Ministrów do spraw dialogu międzynarodowego, senator IX kadencji. Urodziła się w Wielkiej Brytanii, jednak – jak przyznaje – w głębi serca zawsze czuła się Polką. Kształciła się na brytyjskiej uczelni University of Bristol, gdzie ukończyła filologię romańską, a także na amerykańskim Boston University, uzyskujac tam tytuł Master of Business Administration z ekonomii.
Od 2011 roku kontynuje misję swojej matki, generałowej Ireny Renaty Anders, piastując funkcję prezesa zarządu Fundacji im. Generała Władysława Andersa, zajmującej się między innymi udzielaniem stypendiów dla studentów pochodzenia polskiego z państw dawnego ZSRR. Pasją Anny Marii Anders są sprawy obronne oraz edukacja, ze szczególnym naciskiem na wychowanie patriotyczne i obywatelskie.

Podczas spotkania będzie można nabyć książkę autorstwa Anny Marii Anders pt. „Córka generała i piosenkarki”, wydawnictwo LTW, 2015 dzięki uprzejmości EK Polish Bookstore
Location : Instytut Józefa Piłsudskiego, 138 Greenpoint Ave, Brooklyn, NY 11222
Contact : [email protected]

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520