Spółka INEA wybuduje sieć światłowodową w gminie Oborniki oraz w innych częściach Wielkopolski

Spółka INEA wybuduje sieć światłowodową w gminie Oborniki oraz w innych częściach Wielkopolski

Blisko 1900 gospodarstw domowych w gminie Oborniki uzyska dostęp do szybkiego internetu światłowodowego. Prace prowadzone będą przez firmę INEA, wielkopolskiego operatora usług multimedialnych i są częścią większego przedsięwzięcia, które obejmie cały kraj, w tym również Wielkopolskę.

Oborniccy radni podjęli decyzję o obniżeniu rocznej stawki za umieszczenie urządzeń telekomunikacyjnych w pasie drogowym dróg gminnych do 5 zł za m2. Ma to pozwolić na podłączenie do sieci światłowodowej dodatkowych adresów, które nie zostały objęte planami budowy w ramach projektów unijnych. Dzięki temu dostęp do nowoczesnej sieci światłowodowej uzyska większa liczba mieszkańców gminy Oborniki, niż było to pierwotnie planowane. We współpracy z gminą, INEA rozpocznie niebawem kampanię informacyjną, w ramach której przedstawiciele operatora będą docierać bezpośrednio do mieszkańców i odpowiadać na wszystkie pytania związane z projektem.

 

Powstała także dedykowana infolinia: 61 223 09 99 oraz strona www.inea.pl/popc, gdzie uzyskać można szczegółowe informacje na ten temat. Projekt realizowany jest przez firmę INEA, w ramach współfinansowanego ze środków unijnych Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Operator, przy wsparciu funduszy unijnych, zainwestuje w całej Wielkopolsce blisko 500 mln złotych i przeznaczy je na rozbudowę sieci światłowodowej w regionie. Głównym celem projektu jest dostarczenie usług światłowodowych do miejsc, w których wcześniej nie były one dostępne. Dzięki tym działaniom INEA podłączy do swojej sieci blisko 160 tysięcy gospodarstw domowych w regionie, w tym blisko 1900 w samej gminie Oborniki.

 

W ramach projektu INEA doprowadzi szybki internet także do wielkopolskich placówek edukacyjnych. Umożliwi to ich przyłączenie do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE), której celem jest zmiana oblicza polskiego szkolnictwa i wyrównanie szans edukacyjnych uczniów ze wszystkich miejscowości. Technologia światłowodowa gwarantuje niezawodne połączenie z szybkim internetem oraz dostęp do telewizji HD z najwyższej jakości obrazem i dźwiękiem. To wszystko niezależnie od warunków atmosferycznych. Światłowód zapewnia też bezpieczeństwo przesyłania danych. Podłączenie do sieci światłowodowej da mieszkańcom dostęp do cyfrowej rzeczywistości i najnowocześniejszej obecnie technologii, przyczyni się także do rozwoju lokalnej przedsiębiorczości.

 

JAP AIPCOMMENTS

WORDPRESS: 0