Spiker Izby Reprezentantów chce pozwolić na ślub 16- i 17-latkom

Spiker Izby Reprezentantów chce pozwolić na ślub 16- i 17-latkom

Spiker florydzkiej Izby Reprezentantów oświadczył, że nie jest zwolennikiem całkowitego zakazu zawierania małżeństw przez osoby niepełnoletnie.

Stanowy Senat poparł już ustawę zakazującą małżeństw wszystkim osobom poniżej 18 roku życia, bez wyjątków. Spiker Richard Corcoran stwierdził jednak, że wyjątki powinny być przewidziane dla 16- i 17-latków, jeśli dziewczyna zajdzie w ciążę, a jej partner jest od niej starszy o nie więcej niż dwa lata.

– Nie sądzę, że stan powinien mówić komuś, kto skończył 18 lat i ma 17-letnią dziewczynę, która jest z tego samego roku, że nie mogą się pobrać. Zwłaszcza jeśli mają tego typu sytuację – powiedział.

Obecnie na Florydzie osoby w wieku 16 i 17 lat mogą wyjść za mąż w przypadku uzyskania zgody rodziców obojga dzieci. Jeśli jednak w grę wchodzi ciąża, nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Zgodę na ślub musi tylko wydać sąd.

O zmianę stanowego prawa od dłuższego czasu zabiega Sherry Johnson, 58-letnia dzisiaj kobieta, która została zgwałcona, gdy miała 9 lat, jako 10-latka urodziła dziecko, a w wieku lat 11 została zmuszona do poślubienia gwałciciela.

(łd)

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    nubikay 11 miesięcy

    Thanks for sharing!!! It’s beautiful!!!