HomeChicago

Spektakularny sukces Polek – kawiarnia w Barrington hitem na cukierniczym rynku!

Spektakularny sukces Polek – kawiarnia w Barrington hitem na cukierniczym rynku!

Zwykle, gdy restauratorzy twierdzą, że są prawdziwie europejscy, jest to przesada – ale nie w Heart of Europe Café w centrum Barrington.

Dwie siostry, 25-letnia Kasia Mierzejewska i o cztery lata starsza Emilia Augustyn, “przywiozły” Polskę do Stanów Zjednoczonych.  Jeszcze dwa lata temu obie miały dobrą pracę w ojczyźnie, ale wciąż marzyły o zrealizowaniu amerykańskiego snu o sukcesie.

Teraz we dwie prowadzą rodzinną cukiernię w centrum Barrington, która przyciąga setki klientów spragnionych europejskich słodkości. Hitem Heart of Europe Café jest tzw. ciasto kominowe, czyli grube rurki . Kürtőskalács to węgierskie ciastko z pasków drożdżowego ciasta owijanego wokół specjalnych wałków. Dzięki tej nietypowej formie pieczenia, zdobył sporą sławę w Europie, także w Polsce.  Cała istota ciastek kominowych polega zarówno na kształcie wypieku, jak i tym, że jest on przygotowywany na bieżąco i sprzedawany w różnych formach z doskonałymi nadzieniami, posypkami i polewami.

Cukiernia cieszy się ogromną popularnością – w trakcie weekendu spotkać tu można sporą kolejkę oczekujących na ciepłe, pachnące i kuszące wyglądem cukiernicze cuda. Wszystkich, który mają ochotę ich spróbować, właścicielki zapraszają pod adres: 113 S Cook St, Barrington.

kurtos

Trzy miesiące temu, BuzzFeed ocenił pączki z tej cukierni jako najlepsze w Illinois.

TS, źródło abc7, Fot. Dreamstime.com

 

COMMENTS