HomeSport

Speedway Ekstraliga: Obsada sędziowska zaskoczyła wiele osób

Speedway Ekstraliga: Obsada sędziowska zaskoczyła wiele osób

Arbitrem piątkowego meczu żużlowców Speed Car Motoru Lublin w Zielonej Górze z Falubazem Zielona Góra będzie pochodzący z Lublina Paweł Słupski. Taka obsada sędziowska zaskoczyła wiele osób.

W poniedziałek wieczorem Speedway Ekstraliga poinformowała o obsadach sędziowskich na 5. kolejkę. Mecz Speed Car Motoru będzie sędziował związany obecnie z Warszawą, ale urodzony i przez wiele lat mieszkający w Lublinie, Paweł Słupski. 36-letni Słupski w przeszłości, zanim jeszcze został sędzią, był czynnie zaangażowany w funkcjonowanie żużla w Lublinie. Pełnił m.in. funkcję kierownika drużyny w TŻ Sipma.

 

– Z Lublina to jest Piotr Lis (inny sędzia pracujący w ekstralidze – red.), natomiast Paweł Słupski mieszka w Warszawie i tylko to się liczy – tłumaczy Ryszard Kowalski, wiceprezes spółki zarządzającej rozgrywkami PGE Ekstraligi. – Niedawno mecz Legii Warszawa prowadził sędzia z Warszawy. W tej chwili takie rzeczy nie mają żadnego znaczenia. Każdy gdzieś się urodził, gdzieś chodził do szkoły i ma swoją historię. Ale sędzia Słupski mieszka w Warszawie i może sędziować wszędzie. Nie ma powodów dla których nie mógłby zostać wyznaczony do sędziowania meczu Motoru – dodaje Kowalski.

 

Paweł Słupski sędziuje od 2011 roku. Na koncie ma już najważniejsze krajowe imprezy, a na początku tego roku otrzymał uprawnienia sędziego międzynarodowego. Tym samym dołączył do innego arbitra z Lublina, Piotr Lisa, który w najbliższej kolejce będzie rozjemcą spotkania w Częstochowie, pomiędzy forBet Włókniarzem a Fogo Unią Leszno. W tym sezonie Paweł Słupski sędziował dwa mecze PGE Ekstraligi: spotkanie inaugurujące rozgrywki w Zielonej Górze z Get Well Toruniem oraz w 4. kolejce mecz MrGarden GKM Grudziądz z Betard Spartą Wrocław. Piątkowy mecz w Zielonej Górze rozpocznie się o godz. 18 i będzie transmitowany przez Eleven Sports. Komisarzem toru będzie były żużlowiec, wychowanek Apatora Toruń, Jacek Krzyżaniak.

 

Dzisiaj i jutro na torze przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie ścigać się będą młodzieżowcy podczas dwóch turniejów Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. We wtorek zawody rozpoczną się o godz. 16.30, a wstęp na turniej jest bezpłatny. Drużynę Bogdanka Motor Lublin (taką nazwę będzie nosiła w tych rozgrywkach) reprezentować będą: Wiktor Lampart, Wiktor Trofimow, Kacper Gosik oraz Maciej Kuromonow. Lubelscy młodzieżowcy w rozgrywkach DMPJ startują w grupie 4. Ich przeciwnikami są drużyny: Lokomotiv Daugavpils, Włókniarza Częstochowa, Wandy Kraków, Wilków Krosno i Unii Tarnów.

 

 

COMMENTS