Specustawa mieszkaniowa: Przyspieszenie i ułatwienie procesu budowy mieszkań

Specustawa mieszkaniowa: Przyspieszenie i ułatwienie procesu budowy mieszkań

Przyspieszenie i ułatwienie procesu budowy mieszkań w Polsce zakłada specustawa mieszkaniowa, której założenia dziś przyjęła Rada Mieszkalnictwa. 

Według ministra inwestycji i rozwoju Jerzego Kwiecińskiego, w najbliższych dniach projekt ten będzie przedmiotem prac w rządzie. “Chcemy, żeby projekt ustawy nie tylko przeszedł, ale również był zatwierdzony przez Sejm jeszcze w pierwszej połowie roku” – dodał. Celem ustawy jest przyspieszenie i ułatwienie procesu budowy mieszkań w Polsce.
Ustawa zakłada między innymi przyspieszenie uzyskiwania wszelkiego typu zezwoleń, opinii, decyzji związanych z procesem budowlanym. “W tej chwili to może trwać nawet i 5 lat, a my chcemy aby poprzez wprowadzone zmian ten okres skrócił się do około pół roku, do roku” – powiedział minister.
Minister Kwieciński dodał, że, oprócz względów społecznych, będzie to bardzo ważny program inwestycyjny. “To będzie nie tylko program dostarczenia mieszkań dla osób tego potrzebujących, głównie mieszkań na wynajem, ale z opcją ich kupna, ale będzie to również program, który będzie napędzał polską gospodarkę” – powiedział.
W jego opinii, do 2030 roku na inwestycje, w ramach tego projektu, będzie mogło być przeznaczone do 200 miliardów złotych. “To może być potężne koło zamachowe naszej gospodarki” – ocenił.
Według ministra, w Polsce brakuje do miliona do dwóch milionów mieszkań. “Chcielibyśmy od przyszłego roku uruchomić budowę 100 tysięcy mieszkań” – dodał.
Specustawa mieszkaniowa ma być skierowana do wszystkich inwestorów, zajmujących się budownictwem mieszkaniowym.

IAR/K.P./mt

COMMENTS

WORDPRESS: 0