Spadła liczba bezdomnych, których udało się policzyć w Los Angeles

Spadła liczba bezdomnych, których udało się policzyć w Los Angeles

Liczba osób bezdomnych, które udało się policzyć na terenie hrabstwa Los Angeles, spadła po raz pierwszy od czterech lat.

Liczenie jak co roku odbyło się w styczniu. W czwartek poinformowano, że doliczono się 53,195 osób bezdomnych. To o 3% mniej w porównaniu do roku ubiegłego. W samym mieście Los Angeles statystyki spadły o 5% i wyniosły 31,516 osób. Burmistrz Eric Garcetti skomentował, że strategie mające na celu redukcję bezdomności przynoszą skutek. Przedstawiciele Los Angeles Homeless Services Authority zwracają jednak uwagę, że wśród bezdomnych jest wiele nowych osób, które jeszcze rok temu miały dach nad głową. Podkreślają, że to może niwelować wszelkie poczynione postępy.

Wyniki liczenia opublikowano w chwili, gdy zaczęły spływać pieniądze z dwóch przyjętych przez mieszkańców inicjatyw, które mają zmniejszyć liczbę bezdomnych. Jedna z nich przewiduje wydanie 1,2 miliarda dolarów na budowę mieszkań.

(hm)

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0