"> SpaceX: Turystyczny lot wokół Księżyca już przyszłym roku - wiadomosci.com

SpaceX: Turystyczny lot wokół Księżyca już przyszłym roku

SpaceX: Turystyczny lot wokół Księżyca już przyszłym roku

Pod koniec przyszłego roku para kosmicznych turystów zostanie wysłana w lot dookoła Księżyca. Poinformował o tym Elon Musk, szef firmy SpaceX organizującej tę podróż. Będzie to najdłuższa podróż w przestrzeń kosmiczną jaką kiedykolwiek odbył człowiek.

Jak napisano w komunikacie, kosmiczni turyści zapłacili już za lot. Ich badania i trening mają rozpocząć się w tym roku.
Według zapowiedzi, pasażerowie polecą w kapsule Crew Dragon, wyniesionej w przestrzeń kosmiczną przez rakietę Falcon Heavy. Konstrukcja kapsuły ma opierać się na pojeździe, który niedawno dostarczył zaopatrzenie do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Pierwsze loty testowe maja odbyć się tego lata.
Elon Musk zaznaczył, że przyszłoroczny lot pozwoli ludzkości powrócić w daleką przestrzeń kosmiczną po raz pierwszy od 45 lat. Agencje przypominają, że Amerykanie nie wysyłali astronautów w rejon Księżyca od czasu misji Apollo w latach 60-tych i 70-tych. Rakieta Falcon Heavy, która ma wynieść kosmicznych turystów, będzie drugim pod względem mocy silnika pojazdem stworzonym przez człowieka po rakiecie Saturn V, wykorzystywanej w lotach załogowych na Księżyc.

/IAR/AFP, Fot. Dreamstime.comCOMMENTS

WORDPRESS: 0