HomeŚląskie

Sosnowiec: Próba porwania dziewczynki z przedszkola. Mężczyźni chcieli zaciągnąć dziecko do samochodu

Sosnowiec: Próba porwania dziewczynki z przedszkola. Mężczyźni chcieli zaciągnąć dziecko do samochodu

Nieznani mężczyźni próbowali porwać dziewczynkę z przedszkola w Sosnowcu. Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 14. Według relacji jednej z nauczycielek, mężczyźni chcieli zaciągnąć dziecko do samochodu.

W sosnowieckim przedszkolu numer 14 próbowano porwać dziewczynkę. Do zdarzenia doszło w poniedziałek o godzinie 14. Informację podało Radio Zet, które dostało zgłoszenie na “Czerwony Telefon”. Do zdarzenia miało dojść w momencie, gdy dzieci były na spacerze. Wtedy do grupy przedszkolaków podeszło dwóch mężczyzn, którzy chcieli zabrać jedną z dziewczynek. Zainterweniowały jednak nauczycielki, które wyrwały im dziecko. Zdaniem jednej z nich, mężczyźni próbowali zaciągnąć dziecko do samochodu, który stał w pobliżu.

 

– Wczoraj w okolicy jednego z przedszkoli miała miejsce interwencja Policji, natomiast ostatnie słowo jakiego był użyła w odniesieniu do tej sytuacji, to porwanie – mówi nam Sonia Kepper z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu. Określiłabym to jako bardzo skomplikowane sprawy rodzicielskie – dodaje.

 

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z sosnowiecką prokuraturą, która potwierdziła, że takie zdarzenie miało miejsce jednak nie ujawnia jego szczegółów. – Określiłabym to jako bardzo skomplikowane sprawy rodzicielskie – mówi nam rzecznik prasowy sosnowieckiej policji.

 

– Zostałam wczoraj [w poniedziałek – red.] powiadomiona telefonicznie po godzinie 15 o zdarzeniu, które miało miejsce w przedszkolu na terenie Sosnowca. Dzisiaj wpłynęły materiały do prokuratury w tej sprawie – informuje nas prokurator rejonowy Magdalena Ziobro.

 

Na dodatkowe informacje w tej sprawie trzeba jednak poczekać.- Nie jestem w stanie nic szczegółowego powiedzieć ze względu na tajemnicę postępowania przygotowawczego, ponieważ kluczowe dowody w tej sprawie nie zostały przeprowadzone. W związku z tym jest za wcześnie na przekazanie informacji mediom. – dodaje prokurator

 

Prokurator zdarzenie zakwalifikowała jako naruszenie nietykalności funkcjonariusza publicznego, zmuszenie funkcjonariusza do odstąpienia od czynności prawnej oraz uprowadzenie małoletniego. Obecnie trwają czynności sprawdzające.

 

MJ aip

COMMENTS