-2.5 C
Chicago
sobota, 24 lutego, 2024

Sondaż: Polacy popierają zakup kolekcji Czartoryskich

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

50 procent badanych, którzy słyszeli o zakupie przez państwo polskie kolekcji Czartoryskich popiera tę decyzję – wynika z sondażu przeprowadzonego na panelu Ariadna na reprezentatywnej próbie dorosłych Polaków 1052 osób. Z sondażu wynika również, że niewielu Polaków wie, że taka transakcja się odbyła.

Na pytanie, czy znasz sprawę zakupu zbiorów Muzeum i Biblioteki Książąt Czartoryskich przez Skarb Państwa choćby ze słyszenia, twierdząco odpowiedziało 44 procent badanych, pozostali nic nie słyszeli na ten temat. Spośród wszystkich ankietowanych pozytywnie zakup ocenia 42 procent ankietowanych, 20 procent jest przeciwne, a 38 procent nie ma w tej spawie zdania.

Wczoraj w Sejmie odbyła się debata na temat wniosku autorstwa PSL-UED o wotum nieufności dla ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Premier Mateusz Morawiecki tłumaczył wczoraj podczas debaty, że zbiory zostały kupione za ułamek ich wartości, a transakcja miała na celu pozostawienie w Polsce ponad 300 tysięcy dzieł sztuki wchodzących w jej skład. Opozycja twierdziła z kolei, że wbrew opinii Piotra Glińskiego kolekcja miała ochronę prawną zabezpieczającą ją przed ewentualną sprzedażą i wywozem za granicę.
Głosowanie nad wotum nieufności wobec ministra Piotra Glińskiego odbędzie się dziś rano.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/money.pl/MR/kj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520