HomePOLSKA

Sondaż: Duża przewaga PiS nad opozycją. Tylko trzy partie w Sejmie

Sondaż: Duża przewaga PiS nad opozycją. Tylko trzy partie w Sejmie

Na partię rządzącą w najbliższych wyborach parlamentarnych zamierza głosować ponad 40 proc. Polaków. Koalicja Obywatelska traci do niej 15 pkt. proc. – wynika z najnowszego sondażu Kantar, przeprowadzonego na zlecenie TVN.

Ankietowani zapytani zostali, na kogo oddali by swój głos, gdyby wybory do Sejmu i Senatu odbyły się w najbliższych dniach. 42 proc. respondentów wskazało na koalicję PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna), która uzyskała wynik 27 proc. Ostanie miejsce na podium zajęła Wiosna Roberta Biedronia, która z wynikiem 5 proc. ledwo przekroczyłaby próg wyborczy.

 

Owego wymaganego minimum głosów nie zdobyłyby PSL i SLD. 4 proc. respondentów nie wiedziała na kogo zagłosowałaby w najbliższych wyborach parlamentarnych, a 5 proc. odmówiło odpowiedzi na zadane pytanie. Sondaż telefoniczny Kantar został zrealizowany w dniach 12-15 lipca 2019 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie osób w wieku powyżej 18 lat. Próba badania wynosiła 1002 osoby.

aip

COMMENTS