HomePILNE

Sondaż: Będzie II tura wyborów. Rafał Trzaskowski goni Andrzeja Dudę

Sondaż: Będzie II tura wyborów. Rafał Trzaskowski goni Andrzeja Dudę

Andrzej Duda nadal ma największe szanse w wyścigu do fotela prezydenckiego – wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla „Super Expressu”. Zagrożenie stanowić będzie dla niego Rafał Trzaskowski, którego notowania idą w górę. Jeśli badanie się sprawdzi obaj kandydaci spotkają się w II turze wyborów.

Z badania Instytut Badań Pollster wynika, że gdyby wybory prezydenckie, w formie tradycyjnej i korespondencyjnej, odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałby je Andrzej Duda. Na ubiegającego się o reelekcję prezydenta głos oddałoby 38,94 proc. badanych. To jednak spadek, bo w tożsamym badaniu, przeprowadzonym wcześniej, chciało na niego głosować 43,76 proc. ankietowanych.

 

Drugie miejsce zajmuje przyszły kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski, który zdobyłby 26,60 proc. poparcia (z sondażu dla „SE” sprzed nieco ponad tygodnia wynikało, że Trzaskowski cieszy się poparciem 16,54 proc. Polaków).

 

Na podium znalazłby się także Szymon Hołownia z wynikiem 16,41 proc. Dalsze miejsca zajmują: Krzysztof Bosak (5,71 proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz (5,46 proc.), Robert Biedroń (5,14 proc.). Oddanie głosu na innego kandydata deklaruje 1,74 proc. badanych. Badanie zrealizowane przez Instytut Badań Pollster odbyło się w dniach 26-27.05.2020 r. na próbie 1038 dorosłych Polaków.

 

aip

COMMENTS