Soloch w reakcji na publikację “GW”: Wciąż trwają rozmowy o zwiększeniu obecności USA w Polsce

Soloch w reakcji na publikację “GW”: Wciąż trwają rozmowy o zwiększeniu obecności USA w Polsce

Szef BBN Paweł Soloch mówi, że trwają rozmowy z Amerykanami, których rezultatem będzie zwiększenie obecności armii USA w naszym kraju. Gość radiowej Jedynki powiedział, że doniesienia medialne, jakoby Amerykanie nie byli zainteresowani budową stałej bazy swoich sił w Polsce, to przedstawianie tych negocjacji w sposób nierzetelny, “trochę w linii Sputnika”.

Paweł Soloch poinformował, że tematem rozmów z Waszyngtonem jest zwiększona obecność amerykańska, inwestycje amerykańskie, związki z sojusznikami, ze strukturami NATO, kwestie umocowania tych nowych i obecnie stacjonujących na terenie Polski jednostek w systemie dowodzenia NATO. „Mowa jest także o kwestiach uzgodnień relacji polsko-amerykańskich w kontekście obecności wojsk. Tu jest dużo elementów. Poczekajmy na oficjalne komunikaty MON-u w tej sprawie. Nie bazowałbym na takich pisanych z politycznego punktu widzenia enuncjacjach medialnych” – dodał Paweł Soloch.

Szef BBN pod koniec lutego był na rozmowach w Pentagonie, Białym Domu i Departamencie Stanu. Mówił wówczas, że zwiększanie obecności amerykańskich wojsk w Polsce będzie odbywać się stopniowo i nie należy się spodziewać jednorazowej decyzji w tej sprawie.

IAR / Jedynka / pp/dwCOMMENTS

WORDPRESS: 0