HomePOLSKA

Solidarność ostro przeciw planom rządu zniesienia 30-krotności przeciętnego wynagrodzenia: Nawołują do łamania konstytucji

Solidarność ostro przeciw planom rządu zniesienia 30-krotności przeciętnego wynagrodzenia: Nawołują do łamania konstytucji

Przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda zaapelował do posłów, którzy należą do związku, aby nie popierali zniesienia limitu 30-krotności przeciętnego wynagrodzenia, powyżej którego nie są odprowadzane składki ubezpieczenia społecznego. Na stronie związku opublikowano apel w tej sprawie.

“Zwracamy się do posłów oraz posłanek będących członkami naszego związku, a także naszych sympatyków, o przeciwstawienie się nowelizacji ustawy znoszącej roczny limit 30-krotności przeciętnego wynagrodzenia, powyżej którego nie potrąca się składek na ubezpieczenie społeczne” – napisano w oświadczeniu.

W komunikacie podkreślono, że istniejące rozwiązanie miedzy innymi chroni Fundusz Ubezpieczeń Społecznych przed rozwarstwieniem wypłacanych emerytur oraz zabezpiecza przed skokowym wzrostem najwyższych świadczeń.

“Oceniamy jako niedopuszczalne wypowiedzi niektórych posłów, którzy używając argumentu «sprawiedliwości społecznej» postulują, aby wraz ze zniesieniem limitu 30-krotności wprowadzony został limit wysokości wypłacanych emerytur. To wyraz braku elementarnych kompetencji osób, które z demokratycznego mandatu mają stanowić prawo, w konsekwencji nawołują do łamania konstytucji” – czytamy w oświadczeniu.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/solidarnosc.org.pl/mile/hm

COMMENTS