W Sokołowie Podlaskim 15. Muzyczny Festiwal Mazowsze w Koronie: Chopin, Lutosławski, Kilar

W Sokołowie Podlaskim 15. Muzyczny Festiwal Mazowsze w Koronie: Chopin, Lutosławski, Kilar

W Sokołowie Podlaskim rozpoczyna się XV Festiwal Mazowsze w Koronie. W miejscowej Konkatedrze wystąpi Orkiestra Sinfonia Viva pod dyr. Tomasza Radziwonowicza, świętująca w tym roku Jubileusz 20-lecia działalności artystycznej. Małgorzata Kalicińska, z Mazowieckiego Instytutu Kultury zapowiada, że artyści wykonają dzieła instrumentalne kompozytorów polskich – Karola Szymanowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Fryderyka Chopina, Witolda Lutosławskiego i Wojciecha Kilara. 

Orkiestra Sinfonia Viva, założona przez skrzypka, dyrygenta i kompozytora Tomasza Radziwonowicza, zaprezentuje polskie pieśni religijne, patriotyczne i świeckie oraz stare pieśni pielgrzymów polskich. Nie zabraknie też dzieła Fryderyka Chopina, który stał się inspiracją dla artystów i symbolem polskiej kultury na świecie.
Drugi Wieczór polski odbędzie się 6. maja w Bazylice Mniejszej w Węgrowie, gdzie ponownie wystąpi Orkiestra Sinfonia Viva.
Projekt jedenastu muzycznych wieczorów obejmie między innymi, powiaty: grójecki, kozienicki, nowodworski, otwocki, pruszkowski. Trasę zakończy koncert „Raduj się Matko, Polsko!” 11. listopada, w święto odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) / Małgorzata Wosiek/zr

fot. http://www.mazowszewkoronie.pl/anno-domini-2018.htmlCOMMENTS

WORDPRESS: 0