W sobotę rusza JachtFilm Festiwal w Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni

W sobotę rusza JachtFilm Festiwal w Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni

W Zatoce Gdańskiej pogoda mało żeglarska, ale dla wszystkich miłośników rejsów i morskich opowieści przygotowano specjalną atrakcję. W sobotę, 3 lutego w Muzeum Marynarki Wojennej odbędzie się kolejna edycja JachtFilm Festiwal, co oznacza kinowy maraton o tematyce marynistycznej. 

Organizatorzy zapraszają na produkcje z niemal całego świata. Widzowie będą mogli obejrzeć między innymi nowozelandzkie dzieło „Za burtę” czy szwajcarski „Bon voyage”. Filmy poruszają najczęściej tematykę zmagań żeglarzy walczących z żywiołem i własnymi słabościami.

 

Oprócz nowych projektów prawdziwą gratką będzie pokaz kultowej produkcji „Wiatr”, który uchodzi za „najlepszą kinową produkcje pokazującą piękno klasycznych regatowych jachtów” W trakcie trwania festiwalu zostanie otwarty kiermasz żeglarski.

 

Będzie można nabyć książki i filmy o tematyce marynistycznej. Projekcje odbędą w dwóch blokach – pierwszy rozpocznie się o godzi 11, a drugi o godz. 16. Wstęp jest darmowy. Za miesiąc festiwal będzie gościł w Szczecinie.

Piotr Kallalas aip

COMMENTS

WORDPRESS: 0