23 C
Chicago
czwartek, 13 czerwca, 2024

W sobotę w Radomiu gala boksu zawodowego. Pojedynek wieczoru: Polski pięściarz kategorii ciężkiej Krzysztof Zimnoch kontra obdarzony potężnym uderzeniem Amerykanin Joey Abell

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Radom będzie w sobotni wieczór gospodarzem prestiżowej gali MGębski Boxing Night. Pierwszy raz w naszym mieście, impreza pięściarska odbędzie się na otwartym obiekcie, na stadionie przy ulica Narutowicza 9.

W walce wieczoru wystąpi znany polski pięściarz, Krzysztof Zimnoch, który jak do tej pory przegrał tylko jedną walkę z Mikke’m Mollo. Przed nim ciężki pojedynek, bo na radomskim ringu stanie doświadczony Amerykanin, Joey Abell. Bokser zza oceanu, co prawda ma na swoim koncie 9 przegranych, ale imponuje przede wszystkim jego ranking zwycięstw. Wygrał 33 razy z czego aż 31 razy przed czasem. Abell dysponuje potężnym ciosem i na to przede wszystkim musi uważać w sobotę Zimnoch. W środę wieczorem w Warszawie odbył się trening medialny z udziałem Zimnocha. Tomasz Babiloński, promotor Polaka uważa, że Abell to najmocniejszy przeciwnik jakiego do tej pory miał Zimnoch. – To będzie walka o wszystko. Jeżeli nie daj Boże Zimnoch przegra, tak jak w pierwszej walce z Mollo w Legionowie, to będzie klops – mówi Babiloński. – Zimnoch to też na pewno pięściarski prospekt. Ale patrząc na jego boks, jestem przekonany, że moje ogólne przygotowanie atletyczne sprawi, że będzie to dla Polaka najtrudniejszy test w karierze. Pan Zimnoch walczył z kilkoma pieściarzami, którzy byli naprawdę dobrzy… kiedy byli u szczytu swojej kariery. Po walce będę mógł na zimno ocenić jego umiejętności. Wziąłem kontrakt w Polsce, bo jestem przekonany, że wygram – mówi Abell dla oficjalnej strony Babilon Promotion.

 

Pojedynek wieczoru to nie jedynek atrakcje sobotniej gali boksu. Na radomskim ringu wystąpią też inni znani pięściarze. Przede wszystkim cieszy fakt, że między liny wraca Albert Sosnowski, który pretendował niegdyś do pasa mistrza świata. Będzie on się bić z niepokonanym Łukaszem Różańskim (6 – 0). Kibice będą mogli też ocenić postępy Pawła Wierzbickiego (2-0, 2 KO). 23-latek z Sokółki w 2012 roku został młodzieżowym wicemistrzem świata kategorii superciężkiej – pierwszym od czasów samego Andrzeja Gołoty. Noc wagi ciężkiej dopełni rywalizacja Sergieja Werwejki (6-1, 4 KO) z Nagym Aguilerą (20-9, 14 KO). Bilety na galę można kupić za pośrednictwem serwisu ebilet. W kasach MOSiR-u przy stadionie przedsprzedaż prowadzona będzie w piątek, 8 września, w godz. 16-19. W sobotę natomiast bilety będzie można nabyć w godzinach 16-20. Start imprezy o godz. 19.30, wejście na stadion otwarte będzie już o godz. 18. Szykuje się sporo emocji, a połowa biletów już się sprzedała.

 

W piątek o godz. 15.30 w Galerii Słonecznej odbędzie się ważnie przed galą boksu. Oficjalne ważenie z udziałem wszystkich pięściarzy odbędzie się na poziomie 1. Tradycyjnie podczas tego typu uroczystości sympatycy boksu mogą bliżej poznać bohaterów gali, porozmawiać, wziąć autograf, zrobić sobie zdjęcie.

 

)

 

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520