HomePOLSKA

Sobota na drogach: 85 wypadków, trzy ofiary śmiertelne i stu rannych

Sobota na drogach: 85 wypadków, trzy ofiary śmiertelne i stu rannych

85 wypadków, trzy ofiary śmiertelne i stu rannych. To wstępne dane policji dotyczące minionej doby na drogach.

Do 22.00 trwa akcja “Bezpieczny weekend” – funkcjonariusze ze wzmożoną czujnością obserwują i kontrolują uczestników ruchu drogowego. Jak powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji, dziś policjanci spodziewają się jeszcze większego ruchu niż w ostatnich dniach. “Jesteśmy na drogach, będziemy kierowali ruchem, będziemy organizowali objazdy – jeżeli będzie taka konieczność” – dodał i podkreślił, że funkcjonariusze nie będą stosowali taryfy ulgowej wobec tych, którzy złamią przepisy lub stworzą niebezpieczną sytuację na drodze.
Policja przypomina, że podstawą zachowania bezpieczeństwa w trakcie powrotów z wypoczynku jest rozsądek i stosowanie się do przepisów, zwłaszcza tych dotyczących ograniczeń prędkości. Dawid Marciniak zaznaczył, że tylko w ciągu jednego dnia na Dolnym Śląsku policjanci z grupy SPEED zatrzymali czterech kierowców, którym zatrzymali prawo jazdy za jazdę z nadmierną prędkością. “Mamy świetnych policjantów z bardzo dobrym sprzętem, szybkimi samochodami. Jesteśmy w stanie ścigać piratów drogowych” – zapewnił oficer prasowy KGP. Dawid Marciniak powiedział, że równie ważna co przestrzeganie przepisów ruchu drogowego jest wzajemna życzliwość kierowców i spokój na drodze.
W czasie wakacji na swojej stronie internetowej policja prezentuje mapę lokalizacji wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Migającymi punktami zaznaczone są miejsca, gdzie w ciągu ostatniej doby na drogach zginęli ludzie.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/hm/gaj

COMMENTS