HomePOLSKA

Smutne buźki narysowane na ściętych drzewach w parku w Starogardzie Gdańskim

Smutne buźki narysowane na ściętych drzewach w parku w Starogardzie Gdańskim

Trwa wycinka drzew w parku w Starogardzie Gdańskim. Nie wszystkim podoba się pomysł magistratu na taką modernizację. Na ściętych drzewach ktoś namalował smutne buźki.

Na wszystkich ściętych do tej pory drzewach w parku w Starogardzie ktoś namalował smutne buźki. Pracownicy zajmujący się wycinką drzew są zaskoczeni akcją. – Nigdy wcześniej nie spotkaliśmy się z taką reakcją ludzi – mówi jeden z pracowników. – Byliśmy zdziwieni, gdy przyszliśmy dziś do pracy i zobaczyliśmy, że na ściętych drzewach są rysunki.

– Od rana we wtorek, 13 lutego firma Eco-Zet przystąpiła do prac. W pierwszej kolejności znikną z parku stare i schorowane drzewa – informuje UM Starogard Gd. – W późniejszym etapie na ich miejsce posadzone zostaną nowe, młode drzewka. Dotyczyć to będzie również drzew, które rosną wzdłuż brzegu Wierzycy. Ich wycinkę wymusza projekt umocnienia brzegu rzeki.

W sumie z parku zniknie 116 drzew spośród około 720 tam rosnących. Jednak stan zadrzewienia nie ulegnie zmianie, bowiem dokładnie tyle samo, czyli 116 drzew zostanie na nowo posadzona w ramach całej inwestycji.

Red. aip

COMMENTS