Śmierć w izbie wytrzeźwień w Lublinie. Jest akt oskarżenia za rozbój na pl. Kaczyńskiego

Śmierć w izbie wytrzeźwień w Lublinie. Jest akt oskarżenia za rozbój na pl. Kaczyńskiego

Zarzut kradzieży usłyszało troje mieszkańców Lublina. Zdaniem prokuratury, podejrzani napadli na 37-letniego Grzegorza R. Dzień po zajściu mężczyzna nie żył.

26 lipca Grzegorz R. miał się spotkać z Przemysławem Ch., Aleksandrą K. i Cezarym L. na pl. Kaczyńskiego w centrum Lublina. Wówczas to Cezary L. miał uderzyć 37-latka w twarz i zabrać mu skórzany portfel, w którym było 300 zł i karta bankomatowa. Następnie cała trójka wybrała się na zakupy. Płacąc zbliżeniowo mieli wydać 258 zł.

 

– Cezary L., Aleksandra K. i Przemysław Ch. zostali oskarżeni o kradzież. Ponadto, Cezary L. usłyszał zarzut rozboju – informuje prokurator Jarosław Warszawski, szef Prokuratury Rejonowej Lublin – Północ w Lublinie. Z ustaleń śledczych wynika, że Cezary L. kilkukrotnie uderzył Grzegorza R. dłonią. Oskarżony jest też o kradzież telefonu od innej osoby. Podejrzani mają od 19 do 46 lat. Za kradzież i rozbój grozi im do 12 lat więzienia. – Na etapie postępowania Przemysław Ch. i Cezary L. wnioskowali o dobrowolne poddanie się karze – mówi prokurator Jarosław Warszawski. Sprawą całej trójki zajmie się Sąd Rejonowy Lublin – Zachód.

 

W dniu kradzieży, czyli 26 lipca, Grzegorz R. trafił do izby wytrzeźwień. Według funkcjonariuszy był pod wyraźnym wpływem alkoholu. Na ustach miał ślady wymiocin oraz zaschniętą krew. Kontakt z nim był bardzo utrudniony. Przy przyjęciu 37-latka alkomat wykazał blisko 4 promile alkoholu. Następnego dnia przed godz. 7 mężczyznę znaleziono martwego.

 

Trwa ustalanie przyczyn śmierci. Ostatnio śledztwo dotyczące zgonu od prokuratury Lublin – Północ przejęła Prokuratura Okręgowa w Lublinie. Prokuratura sprawdza czy lekarz, który opiekował się 37-latkiem nie popełnił błędu medycznego.

 

aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0