HomePOLSKAMałopolskie

Śmierć motocyklisty w wypadku

Śmierć motocyklisty w wypadku

W piątek po południu (11.09) w Zygodowicach w powiecie wadowickim motocyklista zderzył się z samochodem ciężarowym. Kierowca motocykla zginął w wypadku na miejscu.

Do wypadku doszło na ulicy Głównej w Zygodowicach w gminie Tomice. Kierujący motocyklem zginął, bo zderzył się na łuku drogi czołowo z samochodem ciężarowym. Policja ustaliła już wstępnie przebieg zdarzeń. – Kierujący motocyklem podczas manewru wyprzedzania pojazdu osobowego, zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z prawidłowo jadącym samochodem ciężarowym – poinformowała Elżbieta Goleniowska-Warchał, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Na miejsce przyjechali strażacy zawodowi z JRG Wadowice, druhowie ochotnicy z jednostek OSP a także Zespół Ratownictwa Medycznego, który zajął się poszkodowanym 22-letnim mężczyzną, mieszkańcem Woźnik. Niestety mimo długiej reanimacji poszkodowany w wypadku zmarł z powodu licznych obrażeń. Do Zygodowic przyjechał także Prokurator Rejonowy z Wadowic. Droga została zablokowana dla ruchu samochodowego.

Obecnie ruch odbywa się tu bez przeszkód. Policja ustala dokładne przyczyny tego wypadku. Dodajmy, że na terenie powiatu wadowickiego 9 września policjanci prowadzili kolejną akcję „Pasy”. Skontrolowali 65 pojazdów. Mundurowi odnotowali 35 wykroczeń, w tym 26 przypadków, kiedy kierujący nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policjanci podczas akcji sprawdzali także, jak są przewożone w pojazdach dzieci, czy są prawidłowo zapięte w fotelikach.

Inna akcja została przeprowadzona 10 września na drogach powiatu oświęcimskiego. Tutaj policjanci szczególną uwagę zwracali na miejsca uczęszczane przez pieszych. Stwierdzili łącznie 77 wykroczeń, w tym 43 popełnione przez pieszych, 30 popełnionych przez kierowców i 4 popełnione przez rowerzystów. Dla 30 pieszych interwencja zakończyła się mandatem, a dla 13 pouczeniem. Wobec wykroczeń popełnionych przez kierowców policjanci w 26 przypadkach zastosowali mandaty karne, wobec jednego skierowali wniosek o ukaranie do sądu, natomiast 3 pouczyli.

Policjanci ujawnili również cztery wykroczenia popełnione przez rowerzystów, z który trzech pouczono, a na jednego skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

, Robert Szkutnik

COMMENTS