8.5 C
Chicago
piątek, 19 kwietnia, 2024

Smart City Expo World Congress w Barcelonie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W Barcelonie, przez trzy najbliższe dni debatować będą światowi eksperci ds. urbanizmu i zarządzania miastami. W stolicy Katalonii rozpoczynają się Targi Smart City Expo World Congress.

Do czwartku projekty i rozwiązania ułatwiające życie ich mieszkańcom prezentować będzie 1300 wystawców ze stu krajów, również z Polski. A w targach wezmą udział przedstawiciele 600 miast.
Miasta zajmują zaledwie 3 procent powierzchni Ziemi. Jednak zużywają ponad 60 procent wyprodukowanej energii i odpowiadają za emisję do atmosfery 70 procent związków węgla. Dlatego poprawa jakości życia w miastach oznacza czystsze powietrze na całym globie i oszczędności w produkcji energii.
Dyrektor targów, Ugo Valenti zapowiedział, że tegoroczni wystawcy przedstawią projekty i urządzenia poprawiające bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców miast. „W tej edycji targów zapoznamy się z projektami dotyczącymi radykalnych zmian w strukturach miast. Również zmian w podejściu do rozwiązywania typowych dla nich problemów” – mówił Valenti.
Uczestnicy będą mieli okazję poznania nowych sposobów na wydajne używanie wody i na gromadzenie energii odnawialnych. Zapoznają się tez z projektem podziemnego parku na Manhattanie, w którym ma rosnąć 3 tysiące gatunków roślin.

Ewa Wysocka/Barcelona, Fot. Dreamstime

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520