HomeCiekawostki

Ślub Justyny Kowalczyk. Termin majowy stanął pod znakiem zapytania

Ślub Justyny Kowalczyk. Termin majowy stanął pod znakiem zapytania

W maju odbędzie się ślub. Już dostałem zaproszenie – ujawnił w rozmowie z rosyjskim portalem Aleksander Wierietielny, wieloletni trener, a ostatnio współpracownik Justyny Kowalczyk. Biegaczka narciarska wychodzi za mąż za znanego alpinistę Kacpra Tekielego.

 

[przycisk_galeria] Justyna Kowalczyk zamierza powiedzieć sakramentalne “tak” Kacprowi Tekielemu, z którym stanowi parę od wielu miesięcy, a z którym po raz pierwszy publicznie pokazała się jesienią ubiegłego roku na gali 100-lecia PKOl. Pochodzący z Gdańska Tekieli (urodził się 23 listopada 1984 roku) od kilku lat mieszka w Krakowie, skąd ma bliżej do gór. Z wykształcenia jest filozofem, ale jego życiową pasją stała się wspinaczka.

 

Przez ostatnią dekadę atakował szczyty w Tatrach, Alpach oraz w Himalajach, wspinał się także w pasmach górskich amerykańskiego stanu Colorado. W 2010 r. wziął udział w VI International Elbrus Race, osiągając szczyt w niecałe 5 godzin. W ramach programu “Polski Himalaizm Zimowy 2010-2015” wszedł w wyprawie unifikacyjnej na Makalu oraz Broad Peak Middle. Tekieli ma też na koncie inne znaczące osiągnięcia. Wraz z Jackiem Żebrackim i Jackiem Czechem wspinał się w Chamonix, a wspólnie z Czechem i Adamem Bieleckim wszedł na Matterhorn. Obecnie jest także instruktorem wspinaczki sportowej.

 

Aleksander Wierietielny w rozmowie z rosyjskim dziennikarzem Andriejem Krasnowem przyznał, że ślub Justyny Kowalczyk i Kacpra Tekieli zaplanowany jest na maj tego roku. Szkoleniowiec, który wkrótce ogłosi pożegnanie z posadą głównego trenera kadry biegaczek narciarskich (ale pozostanie jeszcze przez jakiś czas doradcą, wprowadzając w arkana sztuki swego następcę), udzielał jednak wywiadu kilka tygodni temu, więc bardzo prawdopodobne jest, że data ślubu, z uwagi na okoliczności związane z epidemią koronawirusa, ulegnie zmianie.

 

Tak czy inaczej, narzeczeni mają się świetnie, a warunki odosobnienia absolutnie im nie przeszkadzają, o czym świadczy ostatni tweet Justyny Kowalczyk.

 

aip

COMMENTS