32.2 C
Chicago
piątek, 21 czerwca, 2024

Słowacki prezydent zaakceptował plan utworzenia nowego rządu

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Słowacki prezydent Andrej Kiska zaakceptował proponowaną listę ministrów nowego rządu, którym kierować ma Peter Pellegrini. Jak poinformował prezydent, nowy rząd ma zostać zaprzysiężony w czwartek.

Peter Pellegrini został wybrany przez rządzącą partię Smer na następcę Roberta Fico, który ustąpił w ubiegłym tygodniu w związku ze skandalem, jaki wybuchł po zamordowaniu dziennikarza śledczego Jana Kuciaka.
Wcześniej prezydent Słowacji odmówił zatwierdzenia gabinetu desygnowanego na premiera Petera Pellegriniego. Andrej Kiska mówił dziennikarzom, że Pellegrini musi przekonać ludzi, iż nowy rząd przyniesie zmiany, których oczekują – musi stworzyć stabilny gabinet, który będzie w stanie uspokoić nastroje społeczne.
Jan Kuciak i jego narzeczona zostali zamordowani przez nieznanych sprawców pod koniec lutego. Dziennikarz od 2003 roku opisywał powiązania ludzi z otoczenia Roberta Fico z włoską mafią. Zabójstwo Jana Kuciaka spowodowało masowe protesty. Do dymisji podał się minister kultury Marek Madziarić, a niedługo potem ustąpił Robert Fico.

IAR/Reuter/wcześn./pg/kry

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520