Śledztwo w sprawie Tomasza Komendy poprowadzi Prokuratura Okręgowa w Łodzi

Śledztwo w sprawie Tomasza Komendy poprowadzi Prokuratura Okręgowa w Łodzi

Prokuratura Okręgowa w Łodzi została wyznaczona do poprowadzenia śledztwa w sprawie Tomasza Komendy, który wyszedł na wolność po 18 latach spędzonych w więzieniu.

W czwartek (15 marca) sąd warunkowo zwolnił z więzienia Tomasza Komendę. Mężczyzna 18 lat temu usłyszał wyrok 25 lat pozbawienia wolności za gwałt i zabójstwo, które miał popełnić w sylwestra 1996 roku. Ofiarą była 15-letnia Małgosia K. Tomasz Komenda został zwolniony z więzienia, gdyż śledczy są przekonani, że mężczyzna jest niewinny.

 

Tym samym stało się oczywiste, że będzie trzeba zbadać również, czy prawidłowo było prowadzone śledztwo blisko ćwierć wieku temu. Do prowadzenia śledztwa została wyznaczona Prokuratura Okręgowa w Łodzi.

 

– Będziemy prowadzić śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy – mówi Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

 

aip

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0