HomeŚwiat

Sławomir Nowak uzyskał obywatelstwo Ukrainy

Sławomir Nowak uzyskał obywatelstwo Ukrainy

Sławomir Nowak został obywatelem Ukrainy. Minister transportu za rządów PO objął funkcję szefa Ukrawtodoru, czyli państwowej agencji dróg, odpowiedzialnej za budowę dróg i autostrad.

 

Na konferencji prasowej w Kijowie obiecywał naprawę stanu ukraińskich dróg, ale nie w najbliższym czasie. Sławomir Nowak przyznał się też do tego, że uzyskał obywatelstwo Ukrainy.

Były polski minister transportu zaznaczył, że polepszenie stanu dróg na Ukrainie nie jest sprawą łatwą. Jak dodał, nie jest magiem, dlatego nie należy oczekiwać od niego cudów. Sławomir Nowak podkreślił, że ukraińskie drogi są w bardzo złym stanie. Mówił, że dróg nie buduje się szybko i potrzeba tu reform systemowych i czasu. Ale jeśli Bóg da, damy radę – zakończył swoje wystąpienie były polski minister transportu.

Ukraiński minister infrastruktury Wołodymyr Omelan, przedstawiając Sławomira Nowaka chwalił jego kompetencje. Jak mówił, Sławomir Nowak jest fachowcem potrzebnym Ukrainie. Ukraiński minister nie chciał zdradzić, ile nowy szef agencji dróg będzie zarabiał. Zdradził jednak, że Sławomir Nowak uzyskał ukraińskie obywatelstwo. Sam Sławomir Nowak nie chciał odpowiadać na pytania dziennikarzy. Dopytywany przyznał, że ma obecnie dwa obywatelstwa – polskie i ukraińskie.

Według ukraińskiego prawa, podwójne obywatelstwo jest na Ukrainie nielegalne.

(IAR)/ Paweł Buszko, Kijów/em/sk/fot.DARIUSZ GDESZ/GAZETA WROCLAWSKA..

COMMENTS