Sławomir Nitras przegrywa z Krystyną Pawłowicz pod względem okrzyków na sali sejmowej

Sławomir Nitras przegrywa z Krystyną Pawłowicz pod względem okrzyków na sali sejmowej

Statystyki nie kłamią. Kandydat na prezydenta Szczecina przegrywa z posłanką Prawa i Sprawiedliwości w kwestii liczby okrzyków rzucanych z sali podczas posiedzeń sejmu.

Takie zestawienie opublikowała dziś Rzeczpospolita, która ujawniła raport Macieja Ozdowskiego dotyczący wykrzykiwanych przez parlamentarzystów VIII kadencji sejmu słów podczas posiedzeń.

 

Dowiadujemy się z niego, że najczęściej nieproszona odzywała się Krystyna Pawłowicz (2252 razy). Zaraz za nią uplasował się zachodniopomorski poseł PO (2237 odzywek).

 

Najczęściej używanymi przez parlamentarzystów słowami było: “Brawo” – 2660 razy; “Kłamstwo”/”Kłamiesz” – 973 razy; okrzyk “ooooo” – 515 razy i “Skandal” 442 razy. Policzono również to, który marszałek najczęściej wyłącza posłom mikrofon. – Ryszard Terlecki (426 razy) – Marek Kuchciński (203 razy).

 

Badania opracowano na podstawie dostępnych stenogramów i obejmują okres od początku trwającej kadencji do czerwca 2018 r.

 

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0